Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Vatandaşa Hizmet

34 bin kişinin ihtiyacını karşılayacak içme suyuna ulaşıldı

SAKARYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, ŞEHRİN DOĞAL SU KAYNAKLARINI KURAKLIK TEHDİDİNDEN KORUMAK VE ALTERNATİF OLUŞTURMAK İÇİN KARASU-KOCAALİ SINIRINDA TOPLAMDA 150 METRELİK DERİNLİKTE AÇILAN SONDAJ İLE 34 BİN KİŞİNİN İHTİYACINI KARŞILAYACAK KALİTELİ İÇME SUYUNA ULAŞARAK VATANDAŞIN HİZMETİNE SUNDU.

34 bin kişinin ihtiyacını karşılayacak içme suyuna ulaşıldı

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, şehrin doğal su kaynaklarını kuraklık tehdidinden korumak ve alternatif oluşturmak için Karasu-Kocaali sınırında toplamda 150 metrelik derinlikte açılan sondaj ile 34 bin kişinin ihtiyacını karşılayacak kaliteli içme suyuna ulaşarak vatandaşın hizmetine sundu.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (SASKİ) alternatif içme suyu kaynaklarına yönelik yürüttüğü çalışmalarda hız kesmiyor. Nüfus oranı hızla artan Karasu ve Kocaali sınırındaki Kuyumculu bölgesinde çalışma yapan ekipler, 3 farklı noktada yapılan sondajda toplamda 150 metrelik kuyu açıldı. İşlemler sonunda 85 litre/saniye debili kaliteli içme suyu kaynağına ulaşıldı. Bu sayede bölgede 34 bin kişinin ihtiyacını karşılayacak su kaynağı iletim hattı üzerinden dağıtılmaya başlandı.

SASKİ’den yapılan açıklamada, “Dünya genelinde, kuraklık riskinin hayatı tehdit ettiği böyle bir dönemde alternatif kaynak oluşturma çalışmalarımızı hızlandırdık. Şehrin kuzeyinden güneyine, doğusundan batısına birçok noktada sondaj işlemlerimize ara vermeden devam ediyoruz. Doğal cennet olarak nitelendirilen şehrimizdeki doğal içme suyu kaynaklarını kuraklık tehdidinden uzak tutmak için şehrimizin ihtiyacını alternatif kaynaklar üzerinden sağlamaya çalışıyoruz. Bu kapsamda kuzey bölgesinde Karasu ve Kocaali sınırındaki Kuyumculu bölgesinde 3 farklı sondajda 34 bin kişinin ihtiyacını karşılayacak kaliteli içme suyuna ulaştık ve halkımıza ulaştırmak adına hattımızı devreye aldık, şehrimize hayırlı olsun” denildi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ