Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Vatandaşa Hizmet

Muratpaşa, deneyimlerini İsveç’te paylaşacak

MURATPAŞA BELEDİYESİ, YAŞLILAR MECLİSİ, YABANCILAR MECLİSİ, DİJİTAL DEMOKRASİ UYGULAMASI KOMŞU MECLİSİ İNTERNET SİTESİ VE DEZAVANTAJLI TOPLUM KESİMLERİNE YÖNELİK ÇALIŞMALARIYLA KABUL EDİLDİĞİ ULUSLARARASI EĞİTİM PROGRAMININ ÜÇÜNCÜ AŞAMASINDA İSVEÇ’TE DÜZENLENECEK ÇALIŞTAYA KATILACAK. MURATPAŞA BELEDİYESİ ÇALIŞTAYDA ANTALYA DENEYİMLERİNİ PAYLAŞACAK.

Muratpaşa, deneyimlerini İsveç’te paylaşacak

Muratpaşa Belediyesi, Yaşlılar Meclisi, Yabancılar Meclisi, dijital demokrasi uygulaması komşu meclisi internet sitesi ve dezavantajlı toplum kesimlerine yönelik çalışmalarıyla kabul edildiği uluslararası eğitim programının üçüncü aşamasında İsveç’te düzenlenecek çalıştaya katılacak. Muratpaşa Belediyesi çalıştayda Antalya deneyimlerini paylaşacak.

İsveç Uluslararası Yerel Demokrasi Merkezi’nce (ICLD) yürütülen İnsan Hakları Temelli Yaklaşım İleri Düzey Uluslararası Eğitim Programı’nın üçüncü aşaması martta İsveç’te gerçekleştirilecek. Muratpaşa Belediyesi’nin Türkiye’den Mersin Büyükşehir Belediyesi ve İstanbul Esenyurt Belediyesi’yle birlikte yer aldığı program, insan haklarına dayalı bir düşüncenin belediye hizmet ve çalışmalarına entegrasyonunu amaçlıyor.

Geçen yıl Mart ayında online çalıştayla maslak escort başlayan eğitim programının ikinci çalıştayı, Makendonya Üsküp’te düzenlendi. Mart ayında gerçekleştirilecek İsveç Çalıştayı’nda ise Muratpaşa Belediyesi, Yaşlılar Meclisi, Yabancılar Meclisi, Turunç Masa, Türkiye’nin ilk dijital demokrasi uygulaması komsumeclisi.com, Komşu Dayanışma Sistemi ve dezavantajlı toplum kesimlerine yönelik hizmet ve çalışmalarıyla Antalya deneyimini paylaşacak.

14-25 Mart tarihleri arasında düzenlenecek çalıştaya ilişkin tüm masraflar, İsveç Uluslararası Kalkınma İşbirliği Ajansı’nca karşılanacak. Muratpaşa Belediyesi, eğitim programının kapanış çalıştayın Antalya’da düzenlenmesi için de yetkililerle görüşmeler gerçekleştirecek. Diğer yandan, Muratpaşa Belediyesi çalıştayda bu yıl 7’ncisi yapılacak Kaleiçi Old Town Festivali’ne ilişkin de özel bir sunum gerçekleştirecek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ