Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Vatandaşa Hizmet

Arıtoprak ve Ortanca mahallelerinin içme suyu sorunu çözülüyor

VAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SU VE KANALİZASYON İDARESİ (VASKİ) GENEL MÜDÜRLÜĞÜ, İPEKYOLU İLÇESİNE BAĞLI ARITOPRAK VE ORTANCA MAHALLELERİNİN İÇME SUYU SORUNUNU ÇÖZÜYOR

Arıtoprak ve Ortanca mahallelerinin içme suyu sorunu çözülüyor

Van Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (VASKİ) Genel Müdürlüğü, İpekyolu ilçesine bağlı Arıtoprak ve Ortanca mahallelerinin içme suyu sorununu çözüyor.

Van merkez ve ilçelerde yürüttüğü altyapı yatırımları ile vatandaşlara sunduğu hizmet kalitesini her geçen gün yukarılara taşımayı sürdüren VASKİ Plan Proje ve Yatırım İnşaat Dairesi Başkanlığı, ‘2021 1.Etap İçme Suyu Yatırım Programı’ kapsamında Plan Proje ve Yatırım İnşaat Dairesi Başkanlığı, İpekyolu ilçesine bağlı Arıtoprak ve Ortanca mahallelerinin yıllardır devam eden su sıkıntısını çözmek için çalışma başlattı. Bu çalışma kapsamında Arıtoprak Mahallesinde 150 metre drenaj, 6 bin 300 metre isale hattı ve 2 adet kaptaj yapım işi sürerken, Ortanca Mahallesinde ise 200 metreküplük içme suyu deposu, 2 adet kaptaj, 4 bin 400 metre isale hattı ve 3 bin metre şebeke hattı çalışmaları aralıksız devam ediyor.

VASKİ Genel Müdür Yardımcısı Abdulvehap Gezgen ve Plan Proje ve Yatırım İnşaat Dairesi Başkanı Harun Şahin, Arıtoprak ve Ortanca mahallelerinde devam eden çalışmaları yerinde inceleyerek bilgi aldı. Çalışmalarla ilgili açıklamada bulunan VASKİ Genel Müdür Yardımcısı Abdulvehap Gezgen, devam eden çalışmalar neticesinde Arıtoprak ve Ortanca mahallelerinin içme suyu sorununun kalmayacağını belirterek, “Vatandaşlarımızın sorunlarını hızlı bir şekilde çözmeye, halkımıza kaliteli hizmeti ulaştırmayı sürdürüyoruz. Mahallelerimizde yıllardır süren su sorununu çözmek için çalışma başlattık. Buradaki çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte iki mahallemizde yaşayan vatandaşlarımızın sağlıklı ve kaliteli suya kesintisiz bir şekilde ulaşılması planlanmaktadır. Buradan projelerimizin desteklenmesi noktasında desteklerini hiç esirgemeyen başta Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekilimiz Mehmet Emin Bilmez ve Genel Müdürümüz Ülker Cem Kaplan’a teşekkür ediyorum. Şimdiden iki mahallemizdeki vatandaşlarımıza hayırlı olsun” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ