Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Vatandaşa Hizmet

Beyoğlu çiçeklerle donatılıyor

BEYOĞLU BELEDİYESİ İLÇENİN KIŞ AYLARINDA DAHA GÜZEL BİR GÖRÜNÜME KAVUŞMASI İÇİN MEVSİMLİK ÇİÇEK EKİMİNE BAŞLADI. ÇALIŞMA TAMAMLANDIĞINDA YAKLAŞIK 30 BİN ADET MENEKŞE VE ÇUHA ÇİÇEĞİ ŞEHRİN GÜZELLİĞİNE GÜZELLİK KATACAK.

Beyoğlu çiçeklerle donatılıyor

Beyoğlu Belediyesi ilçenin kış aylarında daha güzel bir görünüme kavuşması için mevsimlik çiçek ekimine başladı. Çalışma tamamlandığında yaklaşık 30 bin adet menekşe ve çuha çiçeği şehrin güzelliğine güzellik katacak.

Kış aylarının gelmesi ile birlikte yerli ve yabancı turistlerin gözdesi Beyoğlu’nda yüzleri güldüren bir çalışmaya imza atıldı. Beyoğlu Belediyesi ilçenin kış aylarında daha güzel bir görünüme kavuşması için mevsimlik çiçek ekimine başladı. Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışma kapsamında, Galata Kulesi başta olmak üzere tarihi mekanların çevresinde, belediyenin hizmet binalarının, semt konaklarının, kütüphanelerin çevresinde, meydanlarda, park ve bahçelerde kışlık çiçekler toprakla buluşturuluyor. Devam eden çalışmalar tamamlandığında yaklaşık 30 bin adet menekşe ve çuha çiçeği şehrin güzelliğine güzellik katacak.

30 bin adet menekşe ve çuha çiçeği ekilecek

Beyoğlu’nun cazibesini her mevsim korumaya devam edeceğini belirten Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, “Kültür sanatın ve turizm merkezi Beyoğlu tarihi birikimiyle de İstanbul’un gözdesidir. Burada hayat yaz-kış devam ediyor. Bizler de ilçemizin cazibesini daha da artıracak ve her mevsim canlı tutacak çalışmalara önem veriyoruz. Bunların başında da yeşillendirme ve renklendirme çalışmaları geliyor. İlk olarak ağaçlandırma çalışması yaparak ilçemizin dört bir yanında zeytin ağacı fidanları diktik. Daha sonra açtığımız mahalle bahçeleri ile her mahallemizi aynı zamanda yeşillendirdik. Kış aylarının gelmesiyle birlikte de ilçemizin güzel görünümüne katkıda bulunmak amacıyla mevsimlik çiçek dikimine başladık. Kış aylarında da ilçemizin canlılığını koruyarak cazibesini artıracak olan çalışma tamamlandığında yaklaşık 30 bin adet menekşe ve çuha çiçeğini toprakla buluşturmuş olacağız” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ