Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Vatandaşa Hizmet

Büyükşehir Akıllı Şehircilik alanında faaliyet gösteren paydaşları buluşturdu

AKILLI ŞEHİRCİLİK ALANINDA ÖRNEK ÇALIŞMALAR YÜRÜTEN KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN ASELSAN İŞBİRLİĞİYLE HAYATA GEÇİRDİĞİ “KONYA AKILLI ŞEHİR STRATEJİSİ VE YOL HARİTASI” ÇALIŞMALARI KAPSAMINDA “PAYDAŞ ODAK GRUP TOPLANTILARI” GERÇEKLEŞTİRİLDİ. 16 AYRI OTURUMDA 3 GÜN SÜREN TOPLANTILARDA PAYDAŞLARIN GÖRÜŞ VE ÖNERİLERİ ALINDI.

Büyükşehir Akıllı Şehircilik alanında faaliyet gösteren paydaşları buluşturdu

Akıllı Şehircilik alanında örnek çalışmalar yürüten Konya Büyükşehir Belediyesi’nin ASELSAN işbirliğiyle hayata geçirdiği “Konya Akıllı Şehir Stratejisi ve Yol Haritası” çalışmaları kapsamında “Paydaş Odak Grup Toplantıları” gerçekleştirildi.

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin ASELSAN ile birlikte başlattığı “Konya Akıllı Şehir Stratejisi ve Yol Haritası” çalışmaları kapsamında şehirde Akıllı Şehircilik alanında faaliyet gösteren paydaşlar bir araya geldi. Selçuklu Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen “Paydaş Odak Grup Toplantılarında Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından belirlenen “16 Akıllı Şehir Uygulamaları” başlıklarında; paydaş kurumlar, belediyeler, üniversiteler, odalar ve derneklerin katılımı ile 16 ayrı oturum gerçekleştirildi. Bakanlıktan, Konya Büyükşehir Belediyesi’nden ve ASELSAN’dan yetkililerin katılımıyla 3 gün süren toplantılarda paydaşların görüş ve önerileri alınırken toplantıların son gününde katılımcılara bilgilendirme sunumları gerçekleştirildi. ASELSAN ile geçtiğimiz Eylül ayında başlatılan “Konya Akıllı Şehir Stratejisi ve Yol Haritası” çalışmaları kapsamında Konya Büyükşehir Belediyesi ile birlikte şehirde hizmet sunan tüm kurumların akıllı şehir alandaki çalışmalarının belirli bir planlama çerçevesinde ve işbirliği halinde gerçekleştirilmesi amaçlanıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ