Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Vatandaşa Hizmet

Çankaya geri dönüşüme hız verdi

ÇEVREYİ KORUYAN VE AYNI ZAMANDA EKONOMİYE DE ÖNEMLİ KATKI SAĞLAYAN ATIKLARIN GERİ KAZANILMASI ÇALIŞMALARI İÇİN YOĞUN MESAİ HARCAYAN ÇANKAYA BELEDİYESİ, İLÇE GENELİNDE ATIKLARIN TOPLANMASI İÇİN KONTEYNER DAĞITIMINI SÜRDÜRÜYOR.

Çankaya geri dönüşüme hız verdi

Çevreyi koruyan ve aynı zamanda ekonomiye de önemli katkı sağlayan atıkların geri kazanılması çalışmaları için yoğun mesai harcayan Çankaya Belediyesi, ilçe genelinde atıkların toplanması için konteyner dağıtımını sürdürüyor.

Çankaya Belediyesi, geri dönüştürülebilen atıklarla ilgili çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Çevreyi koruyan ve aynı zamanda ekonomiye de önemli katkı sağlayan atıkların geri kazanılması çalışmaları için yoğun mesai harcayan Çankaya Belediyesi, ilçe genelinde atıkların toplanması için konteyner dağıtımını sürdürüyor. Üzerinde “Ambalaj atıkları çöp değildir” yazısı bulunan ve kağıt, cam, plastik, metal atıkların bırakılabilmesi için hazırlanmış konteynerlerden ağustos ayından bu yana 200 adedi mahallelere yerleştirildi. Cadde ve sokaklara konan konteynerlerin yanı sıra site içlerine de konteyner koyan Belediye ekipleri sitelerde geri dönüşüm ile ilgili bilgilendirme çalışmaları da yürütüyor. Çalışmalarını broşür ve afişlerle destekleyen Çankaya Belediyesi’nin hedefi ise ilçe genelinde sıfır atık. Atıkların çöp olmak yerine geri kazanılabilmesi için çalışmalarını yürüten Çankaya Belediyesinin kurduğu 1. sınıf atık getirme merkezi de Birlik Mahallesi’nde hizmet veriyor. Kağıt, plastik, metal, cam, tekstil atıkları, atık piller, atık elektrikli ve elektronik eşyalar, atık ilaçlar, bitkisel atık yağlar ve ömrünü tamamlamış lastikler gibi geri dönüşebilir tüm atıkların bırakılabildiği merkezde toplanan atıklarda geri dönüşüme kazandırılıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ