Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Vatandaşa Hizmet

Çocukların vazgeçilmezi doğal yaşam parkı

YAZDAN KALMA BİR HAFTA SONU YAŞANAN KEÇİÖREN’DE AİLELER ÇOCUKLARIYLA BİRLİKTE KEÇİÖREN BELEDİYESİ DOĞAL YAŞAM PARKI’NA AKIN ETTİLER. KEÇİÖREN BELEDİYE BAŞKANI TURGUT ALTINOK, “VATANDAŞLARIMIZ VE ÇOCUKLARIMIZ YENİLEYEREK HİZMETE SUNDUĞUMUZ DOĞAL YAŞAM PARKIMIZA GELEREK STRESLİ YAŞAMDAN BİR NEBZE DE OLSA UZAKLAŞIYORLAR. ÇOCUKLARIMIZ BURADA DOĞAYI VE HİÇ GÖRMEDİKLERİ CANLILARI TANIMA FIRSATI BULUYORLAR” DEDİ.

Çocukların vazgeçilmezi doğal yaşam parkı

Yazdan kalma bir hafta sonu yaşanan Keçiören’de aileler çocuklarıyla birlikte Keçiören Belediyesi Doğal Yaşam Parkı’na akın etti. Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “Vatandaşlarımız ve çocuklarımız yenileyerek hizmete sunduğumuz Doğal Yaşam Parkımıza gelerek stresli yaşamdan bir nebze de olsa uzaklaşıyorlar. Çocuklarımız burada doğayı ve hiç görmedikleri canlıları tanıma fırsatı buluyorlar” dedi.

Onlarca türden canlıya ev sahipliği yapan Keçiören Belediyesi Doğal Yaşam Parkı ailelerin ve çocukların ilgi odağı olmaya devam ediyor. Çocuklarıyla birlikte yazdan kalma hafta sonunu dışarda geçirmek isteyen ailelerin yoğun olarak tercih ettiği uğrak noktası olan Doğal Yaşam Parkı yenilenen yüzüyle ve hayvan çeşitliliğiyle ziyaretçilere hayvan sevgisini doyasıya yaşattı.

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok ilçedeki okulların Doğal Yaşam Parkına çeşitli ziyaretler gerçekleştirdiğini ve bu sayede çocuklara hayvan sevgisini aşılama fırsatı bulduklarını belirterek, “Doğal Yaşam Parkımızda keçi, tavuk, eşek, midilli, valabi, kanguru, maymun, ceylan, emu kuşu, Ankara keçisi, tavus kuşu, sülün, lama, geyik ve kanatlı hayvanlardan oluşan birçok türde canlımız var. Özellikle dünyaya yeni gelen canlılarımız çocuklarımızdan büyük ilgi görüyor. Bu parkımızda, gençlerimize ve çocuklarımıza bir taraftan hayvan sevgisini aşılarken diğer yandan da canlılar âlemini tanıtarak tabiatla iç içe vakit geçirmeleri için fırsat sunuyoruz” İfadelerini kullandı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ