Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Vatandaşa Hizmet

Diyarbakır’da bağlantı yolu yenileme çalışmaları tamamlandı

DİYARBAKIR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, YOL YAPIM ÇALIŞMALARI KAPSAMINDA ELAZIĞ BULVARI’NDAN GAZİ YAŞARGİL EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ’NE GİDEN BAĞLANTI YOLUNDA YENİLEME ÇALIŞMALARINI TAMAMLADI.

Diyarbakır’da bağlantı yolu yenileme çalışmaları tamamlandı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, yol yapım çalışmaları kapsamında Elazığ Bulvarı’ndan Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne giden bağlantı yolunda yenileme çalışmalarını tamamladı.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, trafik akışını rahatlatacak yol yapım projelerini hayata geçirmeye devam ediyor. Yapı Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı, yoğun olarak kullanılan yolda zamanla bozulmalar oluşması nedeniyle yaya ve araç trafiğinde sorun yaşanmaması için proje geliştirdi. Ekipler, 230 metre uzunluğunda ve 50 metre genişliğindeki yolda zeminin sağlam olması ve uzun yıllar hizmet sunması için ilk etapta altyapı çalışmasını gerçekleştirdi.

Çalışmalar kapsamında 15 bin metreküp kazı dolgu 7 bin ton plentmiks alt temel ve temel 3 bin ton sıcak asfalt yapıldı. Yayaların kullanması için 500 ton asfalt kaldırım ve 1000 metre bordür çalışması yapacak ekipler, çevre düzenlemesi kapsamında 20 aydınlatma direği, 70 ağaç dikecek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ