Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Vatandaşa Hizmet

Eğitim yuvası mikrop yuvasına döndü

ERZURUM’UN AZİZİYE İLÇESİNDE BULUNAN OKULDA HİZMETLİ VE KALORİFERCİNİN OLMAMASI VELİLERİ CANINDAN BEZDİRDİ. ÇÖPLERİN TOPLANMADIĞI VE KALORİFERLERİN YANMADIĞI OKULDA ÖĞRENCİLER ÇÖPLERİN İÇİNDE MONTLARINI GİYEREK EĞİTİM GÖRÜYOR

Eğitim yuvası mikrop yuvasına döndü

Erzurum’un Aziziye ilçesinde bulunan okulda hizmetli ve kalorifercinin olmaması velileri canından bezdirdi. Çöplerin toplanmadığı ve kaloriferlerin yanmadığı okulda, öğrenciler çöplerin içinde montlarını giyerek eğitim görüyor.

Aziziye’de bulunan Ilıca Toprakkale Ziyaettin Özatalay İlk ve Ortaokulu’nda hizmetli ve kalorifercinin bulunmaması velileri ayaklandırdı. Dışı ve içerisi çöp dolu olan okulda kaloriferlerin yanmaması da velileri canından bezdirdi. Eğitim görmek için okula giden öğrenciler, teneffüs aralarında dışarıdaki çöpleri topluyor. Öte yandan okulda kaloriferlerin yanmaması nedeniyle öğrenciler, dersleri montlarını çıkarmadan dinliyorlar.

Konu ile alakalı cep telefonu kamerasına yansıyan görüntülerde tuvaletlerin yıkanmadığı, sınıf içindeki çöplerin yere kadar taştığı ve öğrencilerin mont giyip birbirlerine sarılarak ısınmaya çalıştığı görülüyor.

Eğitim yuvasının mikrop yuvasına döndüğünü belirten veliler, “Çocuklarımız montlarıyla ders dinliyorlar. Yerler çamur içinde. Çocuklar soğukta ders yapıyorlar. Temizlikçi, kaloriferci yok. Bu sorunun giderilmesi gerekiyor” şeklinde konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ