Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Vatandaşa Hizmet

Kahramanmaraş’ta öğrencilerin çevre hassasiyeti

KAHRAMANMARAŞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNİN KOORDİNASYONUNDA BİR ARAYA GELEN KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ EĞİTİM FAKÜLTESİ EĞİTİM FAKÜLTESİ ÖĞRENCİLERİ ESNAF VE VATANDAŞLARI ATIKLARLA İLGİLİ BİLİNÇLENDİRDİ, FARKINDALIK OLUŞTURMAK İÇİN ÇEVREYE ATILAN ATIKLARI TOPLADI.

Kahramanmaraş’ta öğrencilerin çevre hassasiyeti

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesinin koordinasyonunda bir araya gelen Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Eğitim Fakültesi Eğitim Fakültesi öğrencileri esnaf ve vatandaşları atıklarla ilgili bilinçlendirdi, farkındalık oluşturmak için çevreye atılan atıkları topladı.

Yeşil yeleklerini giyen öğretmen adayları, şehrin işlek cadde ve bulvarlarında kent estetiğinin korunması ve Sıfır Atık farkındalığının oluşması maksadıyla vatandaş ve esnafları bilgilendirdi.

Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı’ndan etkinliklere ilişkin yapılan açıklamada, “Şehrimizin temiz kalması için 255 personelimiz ve 11 aracımız ile vatandaşlarımızın 7 gün 24 saat emrindeyiz. Bir yandan rutin temizlik hizmetlerini sağlarken, diğer yandan da sosyal sorumluluk çalışmalarımızla şehrimizde atık yönetimi noktasında farkındalık oluşturmaya çalışıyoruz. Temiz Kahramanmaraş ve temiz çevre ilkesi doğrultusunda KSÜ Eğitim Fakültesi’ndeki gönüllü öğrencilerimizle periyodik olarak etkinliklerimize devam edeceğiz” ifadesini kullandı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ