Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Vatandaşa Hizmet

Keçiören İncirli’ye güneş enerjili yeni nesil semt pazarı

KEÇİÖREN BELEDİYE BAŞKANI TURGUT ALTINOK, İLÇEDEKİ İNCİRLİ MAHALLESİ’NDE YER ALAN PAZAR ALANININ ÜSTÜNÜ KAPATARAK MODERN YENİ NESİL BİR SEMT PAZARI İNŞA ETMEYE BAŞLADIKLARINI BELİRTTİ.

Keçiören İncirli’ye güneş enerjili yeni nesil semt pazarı

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, İlçedeki İncirli Mahallesi’nde yer alan pazar alanının üstünü kapatarak modern yeni nesil bir semt pazarı inşa etmeye başladıklarını belirtti.

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, İlçedeki İncirli Mahallesi’nde yer alan pazar alanının üstünü kapatarak modern yeni nesil bir semt pazarı inşa etmeye başladıklarını belirtti. Başkan Altınok, “Semt pazarlarımızdaki düzen ve disiplin birçok belediye tarafından örnek alınmış, bu hizmetimiz Türkiye’de ‘bir numara’ olarak gösterilmiştir. İncirli Mahallemize inşa ettiğimiz üstü kapalı yeni nesil semt pazarımızda ısıtma ve soğutma sistemi de yer alacak. Burayı en kısa zamanda tamamlayarak vatandaşlarımızın hizmetine açacağız” dedi.

“Kuracağımız güneş enerjisi sistemiyle yenilenebilir enerjiden faydalanacağız”

İncirli Kapalı Semt Pazarı etrafında yürütülecek peyzaj çalışmasıyla buranın modern bir alışveriş noktası olacağını da söyleyen Altınok şu bilgiyi paylaştı:

“İlçemizdeki semt pazarı alanlarının üstünü kapatmak ve düzenli hale getirmek için yeni projelerimizi tek tek hayata geçiriyoruz. Yeni nesil kapalı semt pazarlarımızın birçoğuna ısıtma ve soğutma sistemi kurarak vatandaşımızın yazın serin kışın ise sıcak bir ortamda alışveriş yapmalarını sağlıyoruz. İncirli Semt Pazarımızın üstüne kuracağımız güneş enerjisi sistemiyle yenilenebilir enerjiden faydalanacağız. Burası kendi enerjisini kendi üreten örnek bir tesis olacak. Semt pazarımızda aynı zamanda zabıta noktası, lavabolar ve mescit de yer alacak.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ