Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Vatandaşa Hizmet

Keçiören’de ağaçlandırma seferberliği

KEÇİÖREN BELEDİYE BAŞKANI TURGUT ALTINOK, “HER MEVSİM OLDUĞU GİBİ KIŞIN DA AĞAÇLANDIRMA SEFERBERLİĞİMİZ DEVAM EDİYOR. YEŞİL SOKAKLAR, YEŞİL MAHALLELER, YEŞİL KEÇİÖREN, YEŞİL ANKARA VE YEŞİL TÜRKİYE HEDEFİYLE ŞEHRİMİZDEKİ TÜM BOZKIR ALANLARI AĞAÇLANDIRIYORUZ” DEDİ.

Keçiören’de ağaçlandırma seferberliği

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “Her mevsim olduğu gibi kışın da ağaçlandırma seferberliğimiz devam ediyor. Yeşil sokaklar, yeşil mahalleler, yeşil Keçiören, yeşil Ankara ve yeşil Türkiye hedefiyle şehrimizdeki tüm bozkır alanları ağaçlandırıyoruz” dedi.

Keçiören Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından yürütülen yeşillendirme faaliyetleri kapsamında ilçe genelindeki birçok noktada toprak tesviye ve ağaç dikme çalışmaları aralıksız devam ediyor.

İlçedeki kişi başına düşen yeşil alan miktarını artırmak için yaklaşık üç yıldır ağaçlandırma seferberliği sürdürdüklerini söyleyen Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “Keçiören’imize 70’ten fazla park kazandırdık. 250’den fazla parkımızı da yeniledik. Parklarımızın tamamına yeşil alanlar oluşturduk. Çevre ve şehircilik Bakanımız Murat Kurum Bey ile de millet bahçemizle ilgili yürütülecek çalışmaların detayını istişare ettik. 436 bin metrekarelik alana yapacağımız Millet Bahçesi Ankara’nın nefes alacağı alan haline gelecek. Burası büyük bir dinlenme noktası olarak vatandaşımıza hizmet verecek. Böylece Ankara`ya Atatürk Orman Çiftliği’nden daha büyük bir yeşil alan kazandırmış olacağız. Bu projemiz Ankara`ya nefes aldıracak çok büyük bir akciğer olacak” ifadelerini kullandı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ