Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Vatandaşa Hizmet

Keçiören’deki araçlardan doğaya çöp atılmıyor

KEÇİÖREN BELEDİYESİ, 5 HAZİRAN DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ KAPSAMINDA ÇEVRE KİRLİLİĞİNİN ÖNÜNE GEÇMEK İÇİN BELEDİYE HİZMET ARAÇLARINA “BU ARAÇTAN DIŞARIYA ÇÖP ATILMAZ!” YAZILI ETİKET YAPIŞTIRARAK ÇEVRE TEMİZLİĞİNE YÖNELİK FARKINDALIK MESAJI VERDİ.

Keçiören’deki araçlardan doğaya çöp atılmıyor

Ankara Keçiören Belediyesi, 5 Haziran Dünya Çevre Günü kapsamında çevre kirliliğinin önüne geçmek için belediye hizmet araçlarına “Bu araçtan dışarıya çöp atılmaz” yazılı etiket yapıştırarak çevre temizliğine yönelik farkındalık mesajı verdi.

Keçiören’de, 5 Haziran Dünya Çevre günü dolayısıyla doğa dostu bir sosyal sorumluluk projesine imza attıklarını söyleyen Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “Yolculuk esnasında araç kullanan vatandaşlarımızın ellerinde bulunan çöpleri doğaya bırakmamaları için farkındalık oluşturmak istedik. Yol kenarlarında görüntü kirliliği oluşturan ve doğaya zarar veren plastik, kağıt ve metal atıkların önüne geçmek için 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nü bir başlangıç kabul edelim ve çöplerimizi kesinlikle araçlarımızdan dışarıya atmayalım” diye konuştu.

“Kesintisiz geri dönüşüm”

Başkan Altınok, çevre dostu bir belediyecilik anlayışıyla önemli geri dönüşüm çalışmaları yaptıklarını da belirterek şunları söyledi:

“Ambalaj atıklarının, atık elektrik ve elektronik eşyaların, bitkisel atık yağların, atık pillerin ve organik atıkların geri dönüşümü noktasında çalışmalarımız 5 ayrı alanda aralıksız devam ediyor. Bazı dönemlerde çeşitli kampanyalar yaparak farkındalığı artırmak için hediyeler verdiğimiz bu çalışmalarımızı yıl boyunca sürdürüyoruz. Vatandaşlarımız da belediyemizle iletişime geçerek çevremizi korumak için başlattığımız seferberliğimize destek olabilirler.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ