Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Vatandaşa Hizmet

Lodosun etkili olduğu 48 saatte 33 farklı olaya müdahale ettiler

SAKARYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, ŞİDDETLİ FIRTINA VE LODOSUN ETKİLİ OLDUĞU SON 48 SAATTE ÇATI UÇMASI, BETON YAPILARIN KOPMASI, DİREK İLE AĞAÇ DEVRİLMESİ GİBİ 33 FARKLI OLAYA MÜDAHALE ETTİ.

Lodosun etkili olduğu 48 saatte 33 farklı olaya müdahale ettiler

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, şiddetli fırtına ve lodosun etkili olduğu son 48 saatte çatı uçması, beton yapıların kopması, direk ile ağaç devrilmesi gibi 33 farklı olaya müdahale etti.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, şiddetli fırtına ve lodosun etkili olduğu son 48 saatte yaşananların bilançosunu açıkladı. Büyükşehir İtfaiye Daire Başkanlığı başta olmak üzere SASKİ, Çevre Koruma Dairesi ile Park ve Bahçeler Dairesi ekipleri, bu süreçte teyakkuz halinde vatandaşa hizmet verdi. Büyükşehir İtfaiyesi, 16 ilçenin tamamında fırtına ve lodosun etkili olduğu saatlerde 33 farklı vakaya müdahale etti. Olumsuz hava şartlarının getirdiği olaylar neticesinde çatı kopması, yola devrilen ağaç, çatı uçması, çatı panellerinin düşmesi, benzinlik çatısı devrilmesi, binadan kiremit ve betonların düşmesi, tehlike arz eden duvar, trafiği kapatan devrilmiş ağaç, aracın üzerine devrilen ağaç, aydınlatma direği devrilmesi, beton duvarın devrilmesi gibi vakalarla karşılaşarak müdahalede bulundu.

Konuya ilişkin Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, “Vatandaşımıza zor zamanında el uzatmak bizim öncelikli görevimiz. Tüm birimlerle teyakkuz halinde olduğumuz 48 saatlik kritik süreçte Sakarya’mız genelinde şiddetli fırtına ve lodosun getirdiği olumsuzluklarla karşılaştık. 16 farklı ilçede aldığımız ihbarlar üzerine, vatandaşımızın hayatını olumsuz etkileyen tüm vakalara anında müdahale ettik. Olumsuz hava şartları sebebiyle yardıma ihtiyaç duyan her bir hemşerimizin yanına dakikalar içinde ulaştık ve müdahale ettik. Bu süreçte fedakarca çalışan personelimizle, Sakaryalıların her zaman yanındayız, görev başında hazırız. Can kaybının yaşanmamış olması en büyük tesellimizdir” ifadelerine yer verildi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ