Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Vatandaşa Hizmet

MASKİ, çevreci yatırımlarına devam ediyor

MASKİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ, ŞEHZADELER İLÇESİNE BAĞLI YENİKÖY, SELİMŞAHLAR, KARAAĞAÇLI VE GÜZELKÖY MAHALLELERİNİN EVSEL NİTELİKLİ ATIK SULARINI 85 MİLYON TL YATIRIM BEDELİ İLE İNŞA ETTİĞİ MANİSA MERKEZ ATIKSU ARITMA TESİSİNE TAŞIMAK İÇİN 11 KİLOMETRELİK KUZEYDOĞU KOLLEKTÖR HATTI DÖŞEME ÇALIŞMASINA BAŞLADI.

MASKİ, çevreci yatırımlarına devam ediyor

MASKİ Genel Müdürlüğü, Şehzadeler ilçesine bağlı Yeniköy, Selimşahlar, Karaağaçlı ve Güzelköy mahallelerinin evsel nitelikli atık sularını 85 milyon TL yatırım bedeli ile inşa ettiği Manisa Merkez Atıksu Arıtma Tesisine taşımak için 11 kilometrelik kuzeydoğu kollektör hattı döşeme çalışmasına başladı.

Daha yaşanabilir bir Manisa için büyük yatırımlara hayat veren Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Şehzadeler ilçesine bağlı Yeniköy, Selimşahlar, Karaağaçlı ve Güzelköy mahallelerinin evsel nitelikli atık suları için de kollektör hattı imalatı yapıyor. Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanlığı bünyesinde yürütülen çalışma kapsamında 11 kilometrelik kuzeydoğu kollektör hattında imalatlara başlandı. Çalışmayı Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanı Hilmi Serkan Emir de teknik personel ve yüklenici firma yetkilileri ile birlikte yerinde inceledi. 4 mahallenin evsel nitelikli atık suları da 85 milyon TL yatırım bedeli ile inşa edilen Manisa Merkez Atıksu Arıtma Tesisine taşınarak arıtılacak. Bu kapsamda, önceki yıllarda Yeniköy, Selimşahlar, Karaağaçlı’da kanalizasyon hattı döşeme işini tamamlayan MASKİ, Güzelköy’de de altyapı çalışmasına başladı. Çalışmanın tamamen noktalanması ile Manisa’da bir çevreci yatırım daha tamamlanmış olacak.

Yatırım ve İnşaat Daire Başkanı Hilmi Serkan Emir, Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Cengiz Ergün’ün vizyonu doğrultusunda çalıştıklarını ifade ederek, “İl merkezimizin kuzeydoğusunda kalan Yeniköy, Selimşahlar, Karaağaçlı ve Güzelköy Mahallelerini kapsayan önemli bir çalışmaya başladık. Bu mahallelerimizdeki evsel nitelikli atık suların da bağlantısını Manisa Merkez Atıksu Arıtma Tesisine yapacağız. Bu sayede ilimiz genelinde yürüttüğümüz altyapı hamlesi kapsamında bir önemli projeyi daha vatandaşlarımızın hizmetine sunmuş olacağız. Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün ise, seçim planları yapmadan ‘Gelecek Seçimler İçin Değil, Gelecek Nesiller İçin’ sloganının hakkını vererek hemşehrilerimizin refahı ve daha yaşanabilir bir Manisa için projelere imza atıyor. Bu projemizin de hayırlı, uğurlu olmasını diliyor, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ