Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Vatandaşa Hizmet

‘Mavi Yengeç’ Boğaçayı’na indirildi

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, BOĞAÇAYI YÜZEYİNİ SARAN SUCUL BİTKİLER VE BİRİKEN ÇÖPLERİ TEMİZLEMEK İÇİN KULLANDIĞI TEKNE ENVANTERİNE BİR YENİSİNİ DAHA EKLEDİ. MAVİ YENGEÇ İSİMLİ SUCUL OT KESME TEKNESİ BOĞAÇAYI’NDA PERİYODİK OLARAK YAPILAN TEMİZLİK ÇALIŞMALARINA DESTEK VERECEK.

‘Mavi Yengeç’ Boğaçayı’na indirildi

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Boğaçayı yüzeyini saran sucul bitkiler ve biriken çöpleri temizlemek için kullandığı tekne envanterine bir yenisini daha ekledi. Mavi Yengeç isimli sucul ot kesme teknesi Boğaçayı’nda periyodik olarak yapılan temizlik çalışmalarına destek verecek.

Boğaçayı’nda üç yıldan bu yana bir adet deniz süpürgesi ve sucul ot kesme teknesi ile temizlik çalışmaları yürütülüyor. Temizlik çalışmalarında kullanılan makine sayısının artırılması amacıyla yapımına başlanan ikinci sucul ot biçme teknesi Mavi Yengeç Boğaçayı’na indirildi.

“Daha fazla sucul ot kesilecek”

1 Mayıs ile 31 Ekim tarihleri arasında yapılan temizlik çalışmalarıyla toplam 2 bin 496 metreküp sucul otun temizliği sağlandı. Günlük ortalama 15-16 metreküp sucul otun kesilerek temizlendiği Boğaçayı’nda Mavi Yengeç’in de çalışmalara dahil olmasıyla daha fazla sucul otun kesimi sağlanacak. Boğaçayı’ndaki temizlik çalışmaları bir adet deniz süpürgesi ve iki adet sucul ot kesme teknesi ile yapılacak.

“15 metreküp yosun toplayacak”

Deniz ve Kıyı Yönetimi Şube Müdürü Aliye Erendedeoğlu, Boğaçayı’nın temizliği için çalışmaları titizlikle sürdürdüklerini belirtti. Erendedeoğlu, Mayıs ayı başında sucul ot kesme Caretta ismindeki sucul ot kesme teknemizi hizmete almıştık. Şimdi de Mavi Yengeç isimli teknemizi hizmete almış bulunuyoruz. Söz konusu teknemiz 1 metre derinden yosun kesebilmekte ve günlük 15 metreküp daha yosunu toplanmasını sağlamaktadır” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ