Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Vatandaşa Hizmet

Aydın İl Milli Eğitim ile ADÜ arasında mesleki eğitimi geliştirmek için protokol imzalandı

MESLEKİ VE TEKNİK EĞİTİM KURUMLARINDA YENİ İŞ ALANLARINI ARAŞTIRACAK, NİTELİKLİ İNSAN GÜCÜ YETİŞTİRECEK, GELİŞEN TEKNOLOJİYİ TAKİP EDEBİLECEK VE UYGULAYABİLECEK ÜRETİCİ BİR GENÇ NESLİN YETİŞMESİNE KATKIDA BULUNMAK İÇİN AYDIN İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ İLE ADNAN MENDERES ÜNİVERSİTESİ (ADÜ) TEKNOKENT ARASINDA İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI.

Aydın İl Milli Eğitim ile ADÜ arasında mesleki eğitimi geliştirmek için protokol imzalandı

Mesleki ve teknik eğitim kurumlarında yeni iş alanlarını araştıracak, nitelikli insan gücü yetiştirecek, gelişen teknolojiyi takip edebilecek ve uygulayabilecek üretici bir genç neslin yetişmesine katkıda bulunmak için Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) TEKNOKENT arasında işbirliği protokolü imzalandı.

ADÜ Rektörlükte gerçekleştirilen protokol imza töreninde Aydın İl Milli Eğitim Müdürü Seyfullah Okumuş ve ADÜ Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir iş birliği protokolüne imza attı. İşbirliği protokolü ile günümüz şartlarında oluşan ihtiyaçları karşılayacak insan gücünün yetiştirildiği kurumlardan olan mesleki ve teknik eğitim kurumlarının yeni iş gücü düzenine uyum sağlayabilmesi için gerekli eğitim ve danışmanlık hizmeti planı oluşturulması ve bu plana uygun olarak mevcut desteklere başvurulması yönünde çalışmalar yapılacak. Aydın İl Milli Eğitim Müdürü Seyfullah Okumuş protokolün Aydın’ın mesleki eğitimine büyük katkılar sunacağını ifade etti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ