Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Vatandaşa Hizmet

Başkan Özlü eğitim mutfağını inceledi

DÜZCE BELEDİYESİ TARAFINDAN GEÇTİĞİMİZ AYLARDA AÇILAN VE KISA SÜREDE DÜZCELİLERİN VAZGEÇİLMEZ UĞRAK YERLERİNDEN BİRİ HALİNE GELEN MUTFAK SANATLARI MERKEZİ, EĞİTİM MUTFAĞIYLA DA YÖRESEL LEZZETLERİ GELECEK KUŞAKLARA AKTARACAK. DÜZCE BELEDİYE BAŞKANI DR. FARUK ÖZLÜ, YENİ OLUŞTURULAN EĞİTİM MUTFAĞININ SON DURUMUNU YERİNDE İNCELEDİ.

Başkan Özlü eğitim mutfağını inceledi

Düzce Belediyesi tarafından geçtiğimiz aylarda açılan ve kısa sürede Düzcelilerin vazgeçilmez uğrak yerlerinden biri haline gelen Mutfak Sanatları Merkezi, eğitim mutfağıyla da yöresel lezzetleri gelecek kuşaklara aktaracak. Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, yeni oluşturulan eğitim mutfağının son durumunu yerinde inceledi.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün girişimleriyle şehre farklı bir soluk getiren, yöresel ve coğrafi işaretli lezzetlerin yer aldığı Mutfak Sanatları Merkezi kursiyerlerini ağırlamaya hazırlanıyor. Mutfak Sanatları Merkezi’nde hazırlanan eğitim mutfağı ile bölgenin yemek kültürü gelecek nesillere aktarılacak.

Başkan Özlü, MSM içerisinde hazırlanan eğitim sınıfında yapılan çalışmaların son durumunu yerinde inceledi. Şehre yeni bir soluk katan MSM’nin kapsamının genişlediğini ifade eden Özlü, “Tamamlandığında öğrencilerimize hizmet vermeye başlayacak olan eğitim mutfağımızın yapımında sona geldik. Düzce’nin gastronomi kentlerinden biri haline gelmesi ve tüm etnik kökenlerin harmanladığı şehrimizin yemek kültürünün gelecek nesillere aktarılmasını sağlayacağız. Burada, geleceğin aşçılarına şehrimizin mutfak kültürünün modern teknikler eşliğinde öğretilmesi sağlanacak. Emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ