Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Vatandaşa Hizmet

Büyükşehir Belediyesinden tatbikat

MUĞLA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ AFET KOORDİNASYON MERKEZİ, AFET VE ACİL DURUMLARDA ETKİN HİZMET SAĞLAMAK, RİSKLERİ VE KAYIPLARI AZALTMAK AMACIYLA ‘OLAY YERİ İNTİKAL TATBİKATI’ YAPTI.

Büyükşehir Belediyesinden tatbikat

Muğla Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM), afet ve acil durumlarda etkin hizmet sağlamak, riskleri ve kayıpları azaltmak amacıyla çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda AKOM ekipleri, afet, acil durum ve meydana gelebilecek olaylara karşı yeteneklerini geliştirmek adına ‘Olay Yeri İntikal Tatbikatı’ gerçekleştirdi.

Ekiplerin olay yerine intikal süreleri ölçüldü

Tatbikatta AKOM’dan birimlere senaryo gereği ihbar mesajı gönderildi. İhbar mesajını alan birimler bulundukları yerlerden AKOM Afet Konteyner bölgesine hareket ettiler. Tabikatta birimlerin herhangi bir olay gerçekleştirildiğinde olay yerine ne kadar zamanda müdahale edebileceği ölçüldü.

Ekiplerin afet bölgesine hızlı ve etkin bir şekilde ulaştırılması planlandı

Tatbikat ile birlikte il genelinde gerçekleşebilecek muhtemel bir afete müdahale ve afet sonrası neler yapılacağı, ilgili kurum ve kuruluşlarca afet ve acil durumlara müdahalede ihtiyaç duyulacak kaynakların afet bölgesine hızlı ve etkin bir şekilde ulaştırılmasının sağlanması planlandı. Ayrıca tatbikat kapsamında ekiplerin konuşlanma alan yönetim bilgi ve becerileri ile ortak çalışma kültürünü geliştirmeleri, saha ve alan yönetim prosedürlerini, göreve çıkış, dönüş ve raporlama prosedürlerini, çalışma alanına giriş, çıkış, güvenlik ve emniyet prosedürlerini uygulamaları hedeflendi.

Tüm birimlerin koordineli hareketiyle hiçbir aksaklık olmadan tatbikat sona erdi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ