Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Vatandaşa Hizmet

Edremit Sivil Havacılık Yüksekokulu’ndan Balıkesir Koca Seyit Havalimanı’na Teknik Gezi

BALIKESİR ÜNİVERSİTESİ EDREMİT SİVİL HAVACILIK YÜKSEKOKULU, 2021-2022 ÖĞRETİM YILINDA HAVACILIK YÖNETİMİ BÖLÜMÜ’NDE YÜZ YÜZE EĞİTİME BAŞLAYAN 2. SINIF ÖĞRENCİLERİNE BÖLGEDEKİ OLANAKLARIN TANITIMI VE UYUM EĞİTİMLERİ KAPSAMINDA BALIKESİR KOCA SEYİT HAVALİMANI’NA TEKNİK BİR GEZİ GERÇEKLEŞTİRDİ.

Edremit Sivil Havacılık Yüksekokulu’ndan Balıkesir Koca Seyit Havalimanı’na Teknik Gezi

Balıkesir Üniversitesi Edremit Sivil Havacılık Yüksekokulu, 2021-2022 öğretim yılında Havacılık Yönetimi Bölümü’nde yüz yüze eğitime başlayan 2. Sınıf öğrencilerine bölgedeki olanakların tanıtımı ve uyum eğitimleri kapsamında Balıkesir Koca Seyit Havalimanı’na teknik bir gezi gerçekleştirdi.

Edremit Sivil Havacılık Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Abdullah Soykan, Müdür Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Seyhun Durmuş ve 50 öğrencinin katıldığı teknik gezi, Balıkesir Koca Seyit Havalimanı Müdürü Taner Ödemiş’in ve Havalimanı Apron Sorumlusu Lütfü Özbey’in öğrencileri karşılaması ile başladı. Teknik gezi kapsamında havalimanı yerleşkesi ve apron sahası gezilerek, verilen hizmetler yerinde tanıtıldı. Gezi kapsamında Çelebi Hava Servisi İstasyon Şefi Selçuk Öztürk harekât ve ramp hizmetleri hakkında, Hava Trafik Kontrolörü Serkan Özturan kule ve hava trafik hizmetleri hakkında, ARFF Birimi Şefi Ahmet Işık uçağa acil durumlarda müdahale planları hakkında eğitici söyleşiler gerçekleştirdiler. Öğrenciler teknik gezi sayesinde havalimanının işleyişi, kariyer hedefleri ve havacılık sektörünün çalışma şartları hakkında fikir sahibi oldular. Havacılık sektörünün ihtiyacı olan üretken ve nitelikli insan gücünü yetiştirmeyi hedefleyen Edremit Sivil Havacılık Yüksekokulu Yönetimi, benzeri faaliyetlerin devam edeceğini dile getirerek, teknik geziye katkı sağlayan tüm havalimanı yetkililerine ve çalışanlarına teşekkürlerini sundu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ