Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Vatandaşa Hizmet

İmzalanan protokolde öğrencilerinin staj eğitimlerine öncelik verilecek

BŞEÜ İLE BİR ANONİM ŞİRKET ARASINDA İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

İmzalanan protokolde öğrencilerinin staj eğitimlerine öncelik verilecek

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi (BŞEÜ) ile kentte hizmet veren bir alüminyum fabrikası arasında araştırma, test, analiz yapmaya ve ortak çalışmaya imkan sağlayacak iş birliği protokol imzalandı. İmzalanan protokol ile üniversite öğrencilerinin staj eğitimlerine öncelik verilecek.

Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şükrü Beydemir ile fabrikanın Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Arslan arasında imzalanan protokolle üniversite öğrencilerinin 3+1, 7+1 ve staj eğitimleri için anonim şirket tarafından öncelik verilmesi gibi konularda mutabakat sağlandı. Protokol kapsamında Merkezi Araştırma Laboratuvarı Uygulama ve Araştırma Merkezi (MARAL) aracılığıyla araştırma, test ve analizler yapmaya ilişkin ortak proje çalışmaları yapılması, üniversite-sanayi iş birliği kapsamında çeşitli Ar-Ge faaliyetlerinin yapılması hedefleniyor.

“Önemli bir adım attık”

Konuya ilişkin bir değerlendirmede bulunan Rektör Prof. Dr. Şükrü Beydemir, üniversite-sanayi iş birliklerinin önemine vurgu yaparak, “Kentimizde faaliyet yürüten tüm sanayi kuruluşları ile şehrimiz, bölgemiz ve ülkemiz ekonomisine katkı sağlayacak iş birlikleri yapmaktayız. Bugün imzaladığımız protokolle, şehrimizin önemli bir markası olan anonim şirket ve üniversitemiz arasında iş birliğini güçlendirmek adına önemli bir adım attık. Bölge sanayisinin üniversitemizden; üniversitemizin de sanayi kuruluşlarından karşılıklı faydalanmalarına yönelik çalışmalarımız ivmelenerek devam edecek” ifadelerini kullandı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ