Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Vatandaşa Hizmet

İş garantili mesleki eğitim kursları başlıyor

ANTALYA’DA ‘KONAKLAMA TESİSLERİNDE NİTELİKLİ İŞGÜCÜ KURSLARI’ ADI ALTINDA İŞ GARANTİLİ MESLEKİ EĞİTİM KURSU VERİLECEK. 10 BÖLÜMDEN OLUŞAN MESLEKİ EĞİTİM KURSU İLE KURSİYERLER EĞİTİM SONUNDA 12 AY GARANTİLİ BİR ŞEKİLDE İŞ YERLERİNE İSTİHDAM EDİLECEKLER.

İş garantili mesleki eğitim kursları başlıyor

Antalya’da ‘Konaklama Tesislerinde Nitelikli İşgücü Kursları’ adı altında iş garantili mesleki eğitim kursu verilecek. 10 bölümden oluşan Mesleki Eğitim Kursu ile kursiyerler eğitim sonunda 12 ay garantili bir şekilde iş yerlerine istihdam edilecekler.

Serik Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Halk Eğitim Merkezi ve Kilit Hospitality Group iş birliğiyle düzenlenen proje ile İstihdama katkı sağlamak ve yüzlerce kişiyi meslek edindirmek amaçlanıyor. Serik Belediyesi tarafından ücretsiz sunulan hizmetle yaklaşık iki aylık kursu tamamlayıp sertifika almaya hak kazanan kursiyerler, Kilit Hospitality Group’da iş imkanı sağlamış olacak.

Kat hizmetleri elemanı, meydancı, rezervasyon elemanı, aşçı yardımcısı, bulaşıkhane görevlisi, pastacı çırağı, pide yapımı, içecek servisi, servis görevlisi, bar komisi bölümlerinden oluşan kurslara katılmak isteyenler, belediye binasında bulunan meslek kursları başvuru merkezinde kayıt başvuruları 7 Şubat pazartesi gününe kadar kayıt yaptırması gerekecek.

Boğazkent Turizm Merkezinde bulunan otellerde gerçekleştirilecek kurslar için başvuru merkezinde görevli meslek danışmanlarınca kendilerine en uygun kursu ve mesleği edinmeleri sağlanacak. Kursiyerlerin ulaşımı eğitim süresince Serik belediyesi tarafından yiyecek içecek ihtiyaçları da kurs merkezlerinde ücretsiz karşılanacak.

Kayıt ve kurslarla ilgili detaylı bilgiye Serik Belediyesi Meslek Kursları Başvuru merkezinden, Serik Belediyesi internet sitesinden ve telefondan ulaşılabilecek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ