Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Vatandaşa Hizmet

Mamak’ta Yerli Malı Haftası kutlandı

MAMAK BELEDİYESİ, BÜNYESİNDE HİZMET VEREN AİLE MERKEZLERİ’NDE MİNİKLERE TUTUM, YATIRIM VE TÜRK MALLARI HAFTASI KAPSAMINDA ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLER DÜZENLENDİ. ÖĞRENCİLERE, TUTUMLU OLMANIN VE YERLİ MALI KULLANMANIN ÖNEMİNİN ANLATILDIĞI ETKİNLİKLERDE MİNİKLER ÜLKEMİZDE YETİŞEN ÜRÜNLERİ HEM TANIDILAR HEM DE YETİŞTİĞİ YERLERİ ÖĞRENDİLER.

Mamak’ta Yerli Malı Haftası kutlandı

Mamak Belediyesi, bünyesinde hizmet veren Aile Merkezleri’nde miniklere Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası kapsamında çeşitli etkinlikler düzenlendi. Öğrencilere, tutumlu olmanın ve yerli malı kullanmanın öneminin anlatıldığı etkinliklerde minikler ülkemizde yetişen ürünleri hem tanıdılar hem de yetiştiği yerleri öğrendiler.

Mamak Belediyesi, bünyesinde hizmet veren Aile Merkezleri’nde miniklere Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası kapsamında çeşitli etkinlikler düzenlendi. Öğrencilere, tutumlu olmanın ve yerli malı kullanmanın öneminin anlatıldığı etkinliklerde minikler ülkemizde yetişen ürünleri hem tanıdılar hem de yetiştiği yerleri öğrendiler. Eğitimin eğlence ile birleştiği etkinlikte 3-6 yaş grubu minikler, giydikleri meyve kostümleriyle özenle hazırladıkları panonun önünde poz vermeyi de ihmal etmediler. Etkinlikte çocuklara tutumlu olmanın ve yerli malı kullanmanın öneminin vurgulandığını ifade eden Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, “Türk mallarının kullanılması, milli ekonominin gelişimi açısından çok önemli. Çocuklarımızın da bu bilince sahip olmasını istiyoruz. Nitekim bunu da düzenlediğimiz eğlenceli etkinliklerle gerçekleştiriyoruz. Hem eğleniyorlar hem de öğreniyorlar” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ