Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Vatandaşa Hizmet

Manisa’da 450 hafızlık öğrencisine kişisel gelişim semineri verildi

EVRENSEL HAFIZLAR DERNEĞİ MANİSA ŞUBESİ TARAFINDAN MANİSA VE İLÇELERİNDE BULUNAN KUR’AN KURSLARINDA HAFIZLIK YAPAN ÖĞRENCİLERE KİŞİSEL GELİŞİM SEMİNERLERİ DÜZENLENDİ.

Manisa’da 450 hafızlık öğrencisine kişisel gelişim semineri verildi

Evrensel Hafızlar Derneği Manisa Şubesi tarafından Manisa ve ilçelerinde bulunan Kur’an kurslarında hafızlık yapan öğrencilere kişisel gelişim seminerleri düzenlendi.

Evrensel Hafızlar Derneği Genel Merkezi tarafından yürütülmekte olan Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından onaylı ‘Hafızların Kişisel Gelişimi’ adlı proje kapsamında Türkiye genelinde kız-erkek Hafızlık Kur’an kursları ve Proje Hafızlık Okullarında uygulanan ‘Zaman yönetimi’, ‘Ekip Ruhu ve Gönüllülük’ seminerlerini EHAD Genel Merkez Kadınlar Komisyonu Başkanı Belgizar Özbek ve Manisa Kadınlar Komisyonu Başkanı Büşra Nur Özkaplan verdi.

Proje kapsamında Akhisar Hilaliye Kız Kur’an Kursu, Soma Hatice Hatun Kız Kur’an Kursu ve Asude Kız Kur’an Kursu, Yunusemre Şehit Fatih Kalu Proje İmam Hatip Lisesi, Yunusemre Muradiye Kız Kur’an Kursu, Akhisar Ulu Cami Kız Kur’an kurslarında eğitim alan hafız öğrencilerle bir araya gelindi. Yaklaşık 450 hafızlık öğrencisine verilen seminerlerde hayatın her aşamasında özellikle de eğitim hayatında başarılı olabilmek için zamanı verimli kullanmanın önemi üzerinde duruldu.

Evrensel Hafızlar Derneği Manisa Şube Başkanı Dr. Ahmet Erdinçli verilen seminerler hakkında yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Derneğimiz, Türkiye’nin 81 ilinde 600’den fazla ilçede ‘Kur’an-ı Kerime hizmet şereftir’ düsturunca hafızlara yönelik faaliyet yürüten bir dernektir. Amacımız büyük emekler vererek hafızlık yapan ve hafız olan kardeşlerimizi bir araya getirerek hafızlıklarını muhafaza etmeye yardımcı olmaya çalışmaktır. Bu bağlamda Türkiye’de derneğimizin eğitimcileri tarafından uygulanan “Hafızların Kişisel Gelişimi” projesinin bir bölümü olan zaman yönetimi semineri için eğitimcilerimizle öğrencilerimizi buluşturduk. Belirli periyotlarla eğitim seminerlerimiz devam edecektir.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ