Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Vatandaşa Hizmet

Sincan Bebek Kütüphanesinde Velilere “Aile İçi İletişim” semineri

HER GÜN EĞİTİCİ VE ÖĞRETİCİ ETKİNLİKLERLE DOLU DOLU GEÇEN SİNCAN BEBEK KÜTÜPHANESİ ÇOCUKLARIN YANI SIRA VELİLERE DE EĞİTİMLER VERMEYE DEVAM EDİYOR. AİLE DANIŞMANI- SOSYOLOG SÜMEYYE BOLU “AİLE İÇİ İLETİŞİM” HAKKINDA BİLGİLER VERDİ. AİLELERİN ÇOCUKLARA VAKİT AYIRMASININ ÖNEMİNE DEĞİNEN BOLU, “. ANNE BABA SEVGİSİYLE BÜYÜYEN ÇOCUKLARIN ÖZGÜVENİ YÜKSEK OLUR. ÇOCUKLARINIZA SIK SIK SARILIN, ONLARI ÖPÜN.” TAVSİYESİNDE BULUNDU.

Sincan Bebek Kütüphanesinde Velilere “Aile İçi İletişim” semineri

Her gün eğitici ve öğretici etkinliklerle dolu dolu geçen Sincan Bebek Kütüphanesi çocukların yanı sıra velilere de eğitimler vermeye devam ediyor. Aile Danışmanı-Sosyolog Sümeyye Bolu “Aile İçi İletişim” hakkında bilgiler verdi. Ailelerin çocuklara vakit ayırmasının önemine değinen Bolu, “Anne Baba sevgisiyle büyüyen çocukların öz güveni yüksek olur. Çocuklarınıza sık sık sarılın, onları öpün” tavsiyesinde bulundu.

Sincan Bebek kütüphanesinde çocuklar oyun oynarken veliler de bilinçlendiriliyor. Her hafta çeşitli etkinliklerin düzenlendiği bebek kütüphanesinde “Aile İçi İletişim” konusu işlendi. Aile Danışmanı- Sosyolog Sümeyye Bolu ailelere aile içi iletişimin nasıl olması gerektiği, anne babaların çocuklara yönelik tutumları ve anne-babaların birbiriyle iletişimine yönelik değerli bilgiler verdi.

Eşlerin birbirlerine olan davranışlarının önemi üzerinde duran Bolu, “Eşler çocuklarının yanında tartışmamalı, birbirlerini çocuklara şikayet etmemeli, birbirlerinin aleyhinde asla konuşmamalıdır. Sevgi ve saygının olduğu bir ortamda büyüyen çocukların özgüveni yüksek olur” diye konuştu.

Bolu çocukların ailelere verilen en büyük emanet olduğunun altını çizerek, şu ifadelere yer verdi: “Çocukların da aile içerisinde görüşlerine değer verilmeli. Emir vererek yönlendirmek yerine çocuklarınızın fikrini alın ve katılımını sağlayın. Evler çocuklarımız için güzelliklerin öğretildiği, güzel davranışların kazandırıldığı bir yer olmalıdır.”

Ailelere yönelik bilgilendirmelerin yanı sıra ebeveynlere özel “Aile Danışmanlığı” hizmeti de veriliyor.

Bu hizmetlerden yararlanmak, haftalık etkinlik programına ulaşmak ve etkinliklere katılabilmek için www.sincan.bel.tr adresinden randevu alabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ