Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Vatandaşa Hizmet

ŞÖNİM ve kadın konukevi personeline “Pozitif Psiko-Terapi Eğitimi”

AİLE VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI, ŞİDDET MAĞDURU KADINLARIN VE BERABERİNDEKİ ÇOCUKLARININ YERİNDE VE ZAMANINDA DAHA NİTELİKLİ HİZMET ALMASININ SAĞLANMASI AMACIYLA ŞİDDET ÖNLEME VE İZLEME MERKEZLERİ (ŞÖNİM) İLE KADIN KONUKEVLERİNDE GÖREVLİ MESLEK ELEMANLARINA “POZİTİF PSİKO-TERAPİ TEMEL EĞİTİMİ” VERMEYE BAŞLADI.

ŞÖNİM ve kadın konukevi personeline “Pozitif Psiko-Terapi Eğitimi”

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, şiddet mağduru kadınların ve beraberindeki çocuklarının daha nitelikli hizmet almasının sağlanması amacıyla Şiddet Önleme ve İzleme Merkezleri (ŞÖNİM) ile kadın konukevlerinde görevli personele “Pozitif Psiko-Terapi Temel Eğitimi” vermeye başladı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, kadın konukevleri ve ŞÖNİM’lerde bir taraftan kadınları güçlendirme çalışmaları yaparken, bir taraftan da görevli personelin kapasitesini geliştirmeye yönelik eğitim çalışmaları yürütüyor. Şiddet mağduru kadınların güçlenmesi ve beraberindeki çocuklarla tekrar yaşamını kurgulayabilmesi amacıyla personele yönelik eğitim programlarına devam eden Bakanlık, bu kapsamda Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele 4. Ulusal Eylem Planı’nda yer alan meslek elemanlarının mesleki kapasitelerinin geliştirilmesi hedefiyle yeni bir eğitim programını hayata geçirdi. Bakanlık, UNICEF işbirliğinde ŞÖNİM ile kadın konukevlerinde hizmet veren meslek elemanlarına Pozitif Psiko-Terapi Temel Eğitimi vermeye başladı. İlk başta 40 ilde görevli meslek elemanlarına 5 modülden oluşan 200 saatlik teorik ve uygulamalı eğitimler verildi.

Eğitimlerde neler öğreniyorlar?

Eğitimlerde ŞÖNİM ile kadın konukevlerindeki meslek elemanları, hizmet alanların gelişimlerini, sosyal hayata katılımlarını ve yaşam kalitesini arttırmayı destekleyici bilgilerin nasıl verileceğini, gerçek yeteneklerini keşfetmelerinde nasıl yardımcı olacaklarını ve hizmet alanın olumsuz düşüncelerini pozitif olarak tekrar yorumlamayı öğreniyorlar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ