Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Vatandaşa Hizmet

Ümraniye’de “Engel Olma Destek Ol” farkındalık semineri

ÜMRANİYE’DE “ENGEL OLMA DESTEK OL” FARKINDALIK SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Ümraniye’de “Engel Olma Destek Ol” farkındalık semineri

29 Mayıs Üniversitesi ve Ümraniye Tüm Engelliler Derneği (ÜTED) işbirliğiyle “Engel Olma Destek Ol” farkındalık eğitim semineri düzenlendi. Seminer, işitme engeli olan katılımcılar için işaret dili ile anlatıldı.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında üniversite öğretim görevlileri, öğrencileri, personelleri ve katılımcılarına yönelik “Engel Olma Destek Ol” farkındalık eğitim semineri gerçekleştirildi. 29 Mayıs Üniversitesinde düzenlenen seminerde, engellilerde iletişim dili, engelli haklarına genel bakış, doğru sanılan yanlışlar ve erişebilirlik mevzuatı ve uygulama örnekleri konu başlıklarına değinildi. Seminere gelen işitme engelli katılımcılar için seminer işaret dili ile de anlatıldı.

Engelli bireylerin sorunların çözümüne dikkat çeken 29 Mayıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Sinanoğlu, “Sorunları öncelikli olarak hızlı bir şekilde çözmemiz ve tüm hizmet sunum mekanizmalarını ona uygun hale getirmemiz gerektiğine inanıyoruz. Her sağlıklı bireyin birer engelli adayı olabileceğini düşünerek bu şuur ve hassasiyet ile hareket edersek engelli kardeşlerimizin hayata bakış açılarını ve toplumdan beklentilerini daha sağlıklı bir şekilde anlayabiliriz diye düşünüyorum” şeklinde konuştu.

“Çözüm odaklı yardımcı olacaklarını düşünüyoruz”

Engelli vatandaşların sorunlarına dikkat çekmek isteyen ÜTED Başkanı Yahya Sağlam, “Engel Olma Destek Ol farkındalık çalışmasını seminerlerini zaman zaman okullarda, kurumlarda, üniversitelerde veriyoruz. Bugün de 29 Mayıs Üniversitesi’ne veriyoruz. Zaten sorunlarımızı biliyoruz ama bunları geleceğin yöneticileri olan öğrencilerimize anlatarak sorunlarımızı anlatarak, bize de bu konularda çözüm odağı çözüm odaklı yardımcı olacaklarını düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ