Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Vatandaşa Hizmet

Üniversite sınavlarına ve özel eğitime kar engeli

KOCAELİ’DE ETKİSİNİ GÖSTERMEYE BAŞLAYAN KAR SONRASINDA OLUŞABİLECEK OLUMSUZ HAVA KOŞULLARI GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURULARAK KOCAELİ ÜNİVERSİTESİNDE HAFTA SONU YAPILACAK SINAVLAR ERTELENDİ. ÖZEL EĞİTİM VEREN REHABİLİTASYON MERKEZLERİ İLE KREŞLERDE DE EĞİTİME 2 GÜN ARA VERİLDİ.

Üniversite sınavlarına ve özel eğitime kar engeli

KOCAELİ(İHA) – Kocaeli’de etkisini göstermeye başlayan kar sonrasında oluşabilecek olumsuz hava koşulları göz önünde bulundurularak Kocaeli Üniversitesinde hafta sonu yapılacak sınavlar ertelendi. Özel eğitim veren rehabilitasyon merkezleri ile kreşlerde de eğitime 2 gün ara verildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünün yaptığı uyarı sonrasında kar yağışı Kocaeli’de etkisini göstermeye başladı. Bu doğrultuda, kar yağışının oluşturabileceği olumsuz durumlar göz önünde bulundurularak alınan karar neticesinde Vali Seddar Yavuz, özel eğitim veren rehabilitasyon merkezleri ile kreşlerde eğitime 2 gün ara verildiğini, Kocaeli Üniversitesi Rektörü Sadettin Hülagü ise üniversitede Cumartesi ve Pazar günleri yapılacak sınavların ertelendiğini sosyal medyadan duyurdu.

Vali Yavuz, sosyal medyadan paylaştığı gönderide, “Olumsuz hava şartları ile buzlanma ve don olayları sebebiyle ilimiz genelinde hizmet veren Rehabilitasyon Merkezleri ve kreşlerin faaliyetleri 22 Ocak Cumartesi ve 23 Ocak Pazar günleri için iki gün süreyle ara verilmesi uygun görülmüştür” ifadelerine yer verdi.

Kocaeli Üniversitesi Rektörü Sadettin Hülagü ise sosyal medyasında, “Sevgili öğrenci kardeşlerim; ilimizdeki olumsuz hava koşulları sebebiyle Kocaeli Üniversitesinde yapılacak olan hafta sonu (Cumartesi-Pazar) tüm sınavlar ileriki bir tarihe ertelenmiştir” ifadelerini kullandı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ