Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Vatandaşa Hizmet

Yönetimin Gözden Geçirilmesi toplantısı Rektör Çamsarı başkanlığında yapıldı

MERSİN ÜNİVERSİTESİ YÖNETİMİN GÖZDEN GEÇİRMESİ (YGG) TOPLANTISI, REKTÖR PROF. DR. AHMET ÇAMSARI BAŞKANLIĞINDA YAPILDI. “TSE EN ISO 9001:2015 KALİTE YÖNETİMİ SİSTEMİ” KAPSAMINDA GERÇEKLEŞTİRİLEN YILIN İKİNCİ YGG TOPLANTISINDA, KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ VE SÜREÇ ETKİNLİĞİNİN İYİLEŞTİRİLMESİNE YÖNELİK OLARAK KARARLAR ALINDI.

Yönetimin Gözden Geçirilmesi toplantısı Rektör Çamsarı başkanlığında yapıldı

MERSİN (İHA) – Mersin Üniversitesi Yönetimin Gözden Geçirmesi (YGG) toplantısı, Rektör Prof. Dr. Ahmet Çamsarı başkanlığında yapıldı. “TSE EN ISO 9001:2015 Kalite Yönetimi Sistemi” kapsamında gerçekleştirilen yılın ikinci YGG toplantısında, Kalite Yönetim Sistemi ve süreç etkinliğinin iyileştirilmesine yönelik olarak kararlar alındı.

Mersin Üniversitesinden yapılan açıklamaya göre, çevrim içi olarak yapılan toplantıya, Rektör Çamsarı’nın yanı sıra Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mehmet İsmail Yağcı, Prof. Dr. Ali Kaya, Kalite Yönetimi Koordinatörü Prof. Dr. Zeki Yarar, Genel Sekreter Yardımcısı Uğur Ünal, Bilgi İşlem Daire Başkanı Öğr. Gör. Kutluhan Kibrit, Bilgi İşlem Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Öğr. Gör. Özkan Kırık ve Kalite Yönetimi Koordinatörlüğü personeli katıldı.

Toplantıda önceki yönetimin gözden geçirme toplantılarında karar alınan faaliyetlerin durumu başta olmak üzere, kalite yönetim sistemi ile ilgili iç ve dış hususlardaki değişiklikler, müşteri memnuniyeti ve ilgili taraflardan gelen geri bildirimler ele alındı. Toplantıda ayrıca, kalite amaçlarına erişme derecesi, süreç performansı ile ürün ve hizmetlerin uygunluğu, uygunsuzluklar ve düzeltici faaliyetler, izleme ve ölçme sonuçları, tetkik sonuçları, dış tedarikçilerin performansı, kaynakların varlığı, risk ve fırsatları belirleme faaliyetleri için gerçekleştirilen faaliyetlerin etkinliği ile iyileştirme için fırsatlar görüşüldü.

Yönetimin gözden geçirmesi toplantısı kapsamında “İyileştirme için fırsatlar, Kalite Yönetim Sistemi ile ilgili değişiklik ihtiyacı ve ihtiyaç duyulan kaynaklar” konuları değerlendirilerek kararlar alındı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ