Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Vatandaşa Hizmet

Ayvacık – Küçükkuyu yolundaki tünellerde ‘ışık göründü’ töreni düzenlenecek

AK PARTİ GRUP BAŞKANVEKİLİ VE ÇANAKKALE MİLLETVEKİLİ BÜLENT TURAN, ULAŞTIRMA VE ALTYAPI BAKANI ADİL KARAİSMAİLOĞLU’NUN 24 OCAK 2022 PAZARTESİ GÜNÜ SAAT 11.00’DA DÜZENLENECEK AYVACIK-KÜÇÜKKUYU YOLU TÜNELİ “IŞIK GÖRÜNDÜ” TÖRENİNE KATILMAK ÜZERE ÇANAKKALE’YE GELECEĞİNİ SÖYLEDİ. TÜNELLER TAMAMLANDIĞINDA 1 SAATLİK ULAŞIM 5 DAKİKAYA İNECEK.

Ayvacık – Küçükkuyu yolundaki tünellerde ‘ışık göründü’ töreni düzenlenecek

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun 24 Ocak 2022 Pazartesi günü saat 11.00’da düzenlenecek Ayvacık-Küçükkuyu Yolu Tüneli “Işık Göründü” Törenine katılmak üzere Çanakkale’ye geleceğini söyledi. Tüneller tamamlandığında 1 saatlik ulaşım 5 dakikaya inecek.

Çanakkale’de tarihi bir gün yaşanacağını ifade eden Turan, “Çanakkale’mizde salgına rağmen projelerimiz ve çalışmalarımız devam ediyor. Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Adil Karaismailoğlu, Pazartesi günü saat 11.00’da düzenlenecek Ayvacık-Küçükkuyu Yolu Tüneli Işık Göründü Törenine katılmak üzere şehrimize geliyor. Küçükkuyu tünellerinde artık sona doğru geliyoruz. Küçükkuyu tünelleri bittiği zaman bölge, hem denizden hem de karadan bir merkez haline gelecek. Çanakkale-İzmir ve Çanakkale-Balıkesir yolunda bölünmüş yol bütünlüğü sağlanacak. Kuzey Marmara ile Güney Marmara ve Ege Bölgesi arasında ulaşım kolaylaşacak. Çanakkale ve İzmir limanları ulaşımının lojistik karayolunda yer alan bu yolun tamamlanması can ve mal güvenliğini temin edecek. Bölgenin turizmi ve ticareti de bundan olumlu yönde etkilenecek. En önemlisi bin 700 metre ve 4 bin 20 metre olan tünellerimiz hizmete girdiğinde bazen bir saati bulan dağ yolu 5 dakikada geçilebilecek. Emeği geçenlere teşekkür ediyor, şimdiden hayırlı olmasını diliyoruz” diye konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ