Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Vatandaşa Hizmet

Beyobalı üreticilere büyükşehirden sondaj desteği

MANİSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, AKHİSAR İLÇESİNE BAĞLI BEYOBA MAHALLESİ’NDE ÜRETİCİLERİN TARIMSAL SULAMADA KULLANMASI AMACIYLA MAHALLEYE YENİ BİR SONDAJ KAZANDIRDI.

Beyobalı üreticilere büyükşehirden sondaj desteği

Manisa Büyükşehir Belediyesi, Akhisar ilçesine bağlı Beyoba Mahallesi’nde üreticilerin tarımsal sulamada kullanması amacıyla mahalleye yeni bir sondaj kazandırdı.

Tarımsal üretimin devamı ve üreticilere destek olmak adına çalışmalarını aralıksız sürdüren Manisa Büyükşehir Belediyesi, Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığınca yürütülen çalışmalar sonucunda vatandaşların talepleri doğrultusunda çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda Akhisar’a bağlı Beyoba Mahallesi’nde bulunan ve tarımsal sulama amacıyla kullanılan sondaj kuyusunun ekonomik ömrünü tamamlaması ve kullanılamaz duruma gelmesi nedeniyle yeni sondaj kuyusu açılması için yapılan çalışmaları tamamladı. Üreticilerin mağduriyet yaşamamaları adına yapılan ve saniyede 40 litre verime ulaşılan sondaj, yapılacak testlerin olumlu sonuçlanmasının ardından hat bağlantıları yapılarak mahallenin kullanımına sunulacak. Yapılan çalışmalarla ilgili bilgi veren Kırsal Hizmetler Daire Başkanı Yılmaz Usta, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’ün kırsal kalkınmaya ve üreticilere verdiği önemle hizmetlerimize devam ediyoruz. Örtü altı yetiştiriciliğinden fidan desteğine, gölet yapımından, tarımsal tahmin istasyonlarına ve tarımsal sulama hizmetlerine kadar kırsal kalkınmaya yönelik çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Tarımsal üretimin artarak devamını ve üreticilerimizin kalkınmasını çok önemsiyoruz. Bu bağlamda Akhisar ilçemiz Beyoba Mahallemize böyle bir hizmet vermekten de mutluluk duyuyoruz. 17 ilçenin tamamında kırsal kalkınmanın sağlanması adına hizmetlerimiz sürecek” ifadelerini kullandı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ