Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Vatandaşa Hizmet

BTM’ye yılın ilk çağrı döneminde bin 958 girişim başvurdu

BİLGİYİ TİCARİLEŞTİRME MERKEZİ (BTM), YILIN İLK ÇAĞRI DÖNEMİNDE YÜKSEK BAŞVURU SAYISINA ULAŞTI. BİN 958 GİRİŞİM BTM’DE YER ALMAK İÇİN BAŞVURU YAPTI.

BTM’ye yılın ilk çağrı döneminde bin 958 girişim başvurdu

Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi (BTM), yılın ilk çağrı döneminde yüksek başvuru sayısına ulaştı. Bin 958 girişim BTM’de yer almak için başvuru yaptı.

İstanbul Ticaret Odası’nın girişimciliği desteklemek amacıyla kurduğu Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi’nin (BTM), Aralık 2021’de başlayan çağrı dönemi 16 Ocak 2022’de sona erdi. Bu süreçte BİN 958 girişim BTM’de yer almak için başvuru yaptı. Ön Kuluçka, Kuluçka ve Post Kuluçka programları için yeni girişimcileri kabul eden BTM’nin, yeni dönem girişimleri, ön değerlendirmeye tabii tutulacak. Ön değerlendirmeyi başarıyla geçen girişimciler, İTO Meclis ve Komite üyelerinden oluşan değerlendirme kurulu tarafından da yeni bir elemeden geçirilerek BTM üyesi olmaya hak kazanacak.

Her program için ayrı bir eğitim takvimi hazırlanan BTM’de girişimciler 7/24 ofis imkanı, eğitim, danışmanlık, mentorluk, yatırımcı eşleştirmeleri gibi hizmetlerden ücretsiz olarak faydalanabiliyor.

BTM bünyesinde 542 girişim var

Verilen bilgiye göre, kuruluşundan bu yana 2 bin 125 girişime destek veren BTM’de şu an 925 girişimci ve 542 girişim bulunuyor. BTM kurulduğundan bu yana ise 4 bin 655 girişimciyi bünyesinde ağırladı. Bu girişimlerin 49 tanesi 1 milyar 73 milyon 167 bin 500 lira değerleme ile yatırım aldı. 2021 yılında 14 BTM girişimi 605 milyon 820 bin lira değerleme üzerinden 65 milyon 358 bin lira yatırım aldı. Girişimlerin bu zamana kadar aldığı yatırım tutarı ise 134 milyon 132 bin liraya ulaştı.

“Gelen başvuru ile gururlandık”

Konuyu değerlendiren BTM Genel Müdürü İbrahim Elbaşı, “Yeni yıla çok hızlı bir giriş yaptık. Çağrı dönemimizde gelen başvuru sayısı bunun en önemli göstergesi. Girişimcilerimiz tarafından tercih edilen kuruluşların başında gelmek bizi gururlandırıyor. Çünkü biz tüm startupları potansiyel yatırımcıların odağına almak için çalışıyoruz. Girişimlerimizin ticari hayata kazandırılması bizim en büyük amacımız. Bu noktada İstanbul Ticaret Odası’ndan aldığımız destek bize güç katıyor. Öte yandan bizim odağımızda sadece girişimcilerimiz değil, yatırımcılarımız da yer alıyor. 2020 yılında uygulamaya başladığımız BTM Yatırımcı Kulübü programımız bu zamana kadar birçok yatırımcıyı mezun etti. Bu suretle sadece girişimcilerimizi değil, yatırımcılarımızı da BTM’ye davet ediyoruz. Yeni dönemde ayrıca, kendimize ait rekorları geliştirmek için de çalışıyoruz” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ