Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Vatandaşa Hizmet

Büyükşehir Belediyesi, Halk Kart şubat ayı tutarlarını hesaplara yatırdı

MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, DAR GELİRLİ YURTTAŞLARIN FAYDALANDIĞI HALK KART ŞUBAT AYI TUTARLARINI HESAPLARA YATIRDI. HALK KART SAHİBİ 12 BİN 225 KİŞİNİN HESABINA 100 VE 180 LİRALIK BAKİYELER OLMAK ÜZERE TOPLAM 1 MİLYON 612 BİN 180 LİRA AKTARILDI.

Mersin Büyükşehir Belediyesi, dar gelirli yurttaşların faydalandığı Halk Kart şubat ayı tutarlarını hesaplara yatırdı. Halk Kart sahibi 12 bin 225 kişinin hesabına 100 ve 180 liralık bakiyeler olmak üzere toplam 1 milyon 612 bin 180 lira aktarıldı.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, sosyal belediyeciliğin önemli örneklerinden biri olan Halk Kart, dar gelirli vatandaşlara destek olurken, anlaşmalı bakkal ve yerel marketlere de nefes aldırmaya devam ediyor. Bu kapsamda, Halk Kart şubat ayı tutarları hesaplara yüklendi.

Büyükşehir Belediyesi tarafından Halk Kart sahibi 12 bin 225 kişinin hesabına, 100 ve 180 liraya çıkarılan bakiyeler olmak üzere toplam 1 milyon 612 bin 180 lira yatırıldı. Kart sahibi vatandaşlar, Halk Kartlarını anlaşması olan bakkal ve yerel marketlerde gıda ve temel ihtiyaç maddeleri almak için kullanabiliyor. Vatandaşlar market listesine Büyükşehir Belediyesinin mersin.bel.tr web sitesinden ulaşabiliyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ