Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Vatandaşa Hizmet

Dağ bölgesi ile şehir merkezini yaklaştıracak projede çalışmalar aralıksız sürüyor

AK PARTİ BURSA İL BAŞKANI DAVUT GÜRKAN, AK PARTİ BURSA MİLLETVEKİLİ OSMAN MESTEN VE AK PARTİ İL BAŞKAN YARDIMCISI SETENAY YÜKSEL OLGUNER İLE BİRLİKTE, DAĞ İLÇELERİ İLE ŞEHİR MERKEZİNİ YAKINLAŞTIRACAK OLAN DOĞANCI BARAJI VARYANTI İNŞAATINDA İNCELEMELERDE BULUNDU.

Dağ bölgesi ile şehir merkezini yaklaştıracak projede çalışmalar aralıksız sürüyor

AK Parti Bursa İl Başkanı Davut Gürkan, AK Parti Bursa Milletvekili Osman Mesten ve AK Parti İl Başkan Yardımcısı Setenay Yüksel Olguner ile birlikte, dağ ilçeleri ile şehir merkezini yakınlaştıracak olan Doğancı Barajı varyantı inşaatında incelemelerde bulundu.

Başkan Gürkan, 1998 metre uzunluğu olan ve 24 saat çalışma esası ile 200 kişilik çalışan kadrosuyla yapımı devam eden inşaatın mümkün olan en kısa sürede tamamlanabilmesi için çalışmaların aralıksız devam ettiğini belirtti. Gürkan, aynı zamanda 240 metrekarelik viyadük ve 1,3 kilometrelik yol yapımını da içeren proje tamamlandığında dağ ilçeleri ile şehir merkezi arasındaki mesafenin 1,6 kilometre kısalıp, ulaşımın rahatlayacağını hatırlattı.

Karayolları 14. Bölge Müdürü Umut Akyazı’nın eşliğinde inşaat alanında incelemelerde bulunan Davut Gürkan, Bursa’nın her noktasında olduğu gibi bünyesinde barındırdığı bütün potansiyelleri ile şehrin önemli değerleri olan dağ bölgesi ilçelerinde her anlamda kalkınmanın sağlanıp, bölgenin hak ettiği hizmetleri alabilmesi için çalışmaların takipçisi olduklarını söyledi.

Başkan Gürkan, iki taraflı olarak kazı çalışmaları süren projenin, bölgedeki zemin yapısına bağlı olarak en kısa sürede tamamlanacağını ifade ederek, “Gerek merkezî hükümetimiz, gerekse mahallî idareler tarafından Bursa’mızın her noktasına şehrimize yakışır hizmetler getiriliyor ve aralık vermeden yeni projeler üretiliyor. Bu anlamda bizlere destek olan tüm kurum ve kuruluşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ