Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Vatandaşa Hizmet

Havza’da işçi yevmiyelerine yüzde 30 zam ve sosyal haklara yüzde 25 iyileştirme

HAVZA BELEDİYESİ İLE YETKİLİ SENDİKA ARASINDA 2 AYDIR DEVAM EDEN VE KADROLU İŞÇİLERİ KAPSAYAN TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ SÜRECİ ANLAŞMAYLA SONUÇLANDI. HAVZA BELEDİYE BAŞKANI SEBAHATTİN ÖZDEMİR İLE HAK-İŞ VE HİZMET-İŞ SENDİKASI SAMSUN ŞUBE BAŞKANI ZİYA UZUN SÖZLEŞMEYE İMZA ATTI. ATILAN İMZALARIN ARDINDAN ZİYA UZUN, SÖZLEŞMENİN ANISINA BAŞKAN ÖZDEMİR’E HEDİYE TAKDİM ETTİ.

Havza’da işçi yevmiyelerine yüzde 30 zam ve sosyal haklara yüzde 25 iyileştirme

Havza Belediyesi, işçi yevmiyelerine yüzde 30 zam, sosyal haklara da yüzde 25 iyileştirme yaptı.

Havza Belediyesi ile yetkili sendika arasında 2 aydır devam eden ve kadrolu işçileri kapsayan toplu iş sözleşmesi süreci anlaşmayla sonuçlandı. Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir ile Hak-İş ve Hizmet-İş Sendikası Samsun Şube Başkanı Ziya Uzun sözleşmeye imza attı. Atılan imzaların ardından Ziya Uzun, sözleşmenin anısına Başkan Özdemir’e hediye takdim etti.

İşçilerin aldıkları ücret artışlarını sonuna kadar hak ettiğini belirten Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, “İşçilerimizin bu sözleşmeden alacağı her türlü maddi ve manevi kazanımları sonuna kadar hak ettiklerini düşünüyorum. İşçi kardeşlerimiz yaz, kış, gece, gündüz demeden mesai kavramı gözetmeksizin ilçemiz için çalışıyorlar. İlçemize yaptığımız her güzel işte onların imzası var. Personelimize yapmış olduğu hizmetlerden dolayı teşekkürü borç biliyorum” dedi.

Ziya Uzun da imzalanan toplu iş sözleşmesi ile Havza Belediyesi’nde görevli işçilerin yevmiyelerine yüzde 30 zam, sosyal haklarında da yüzde 25 iyileştirme yapılmasının kararlaştırıldığını açıkladı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ