Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Vatandaşa Hizmet

Kaderine terk edilmiş milyonluk servet otoparkta çürüyor: 13 yıldır bekleyen de var

EDİRNE’DE TRAFİKTEN MEN EDİLEN VE ÇEŞİTLİ NEDENLERLE MUHAFAZA ALTINA ALINAN DEĞERİ MİLYONLARI BULAN YÜZLERCE ARAÇ YEDİEMİN OTOPARKI’NDA YILLARDIR ÇÜRÜMEYE YÜZ TUTMUŞ HALDE BEKLİYOR.

Kaderine terk edilmiş milyonluk servet otoparkta çürüyor: 13 yıldır bekleyen de var

Edirne’de trafikten men edilen ve çeşitli nedenlerle muhafaza altına alınan değeri milyonları bulan yüzlerce araç, Yediemin Otoparkı’nda yıllardır çürümeye yüz tutmuş halde bekliyor.

Edirne’de 2009 yılından beri hizmet veren yediemin otoparkında bulunan yüzlerce araç çürümeye terk edildi. Araç sahiplerinin araçlarını gelip almaması ve uzun süredir icra daireleri ile Milli Emlak tarafından satış yapılmaması sebebiyle otoparkta bulunan araç sayısı günden güne artıyor. Yediemin otoparklarının dolup taştığı Edirne’de, kaderine terk edilen araçlar nedeniyle otoparklar adeta otomobil mezarlığına döndü.

Yediemin otoparkı işletmecisi Sercan Büyüköztürk, sadece kendi otoparkında 750 motosiklet ve 200 aracın bulunduğunu belirtti. Otoparkta bulunan araçların 3-4 milyon lira değerinde olduğunu söyleyen Büyüköztürk, yedieminlerdeki araçların tasfiye edilmesini istediklerini ifade ederek, “Otoparkta araçlar uzun yıllardır bekledikçe değeri düşüyor. Ayrıca beklenilen gün süresi kadar da otopark ücreti kaydediliyor. Zamanla otopark ücreti çoğalıyor ancak biz yüzde 30’u geçemediğimiz için vatandaş da otopark ücreti nedeniyle mağdur oluyor” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ