Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Vatandaşa Hizmet

Örselli’de dokumatezgahları kuruldu, üretim başladı

MANİSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN HAZIRLANAN ‘KADINLAR ÜRETİYOR EKONOMİ CANLANIYOR’ PROJESİ KAPSAMINDA ÖRSELLİ MAHALLESİ’NDE KURULAN HALI DOKUMA ATÖLYESİNİN AÇILIŞI YAPILDI. BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, İŞKUR VE HALK EĞİTİM MERKEZİYLE ORTAKLAŞA YÜRÜTÜLEN PROJEDE KADINLAR DOKUMA TEZGÂHININ BAŞINA GEÇEREK, GELENEKSEL YUNTDAĞI HALISININ ÜRETİMİNE BAŞLADI.

Örselli’de dokumatezgahları kuruldu, üretim başladı

Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan ’Kadınlar Üretiyor Ekonomi Canlanıyor’ projesi kapsamında Örselli Mahallesi’nde kurulan halı dokuma atölyesinin açılışı yapıldı. Üç kurum tarafından ortaklaşa yürütülen projede kadınlar dokuma tezgâhının başına geçerek, geleneksel Yuntdağı halısının üretimine başladı.

Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan ve Zafer Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen ‘Kadınlar Üretiyor Ekonomi Canlanıyor’ projesi kapsamında Örselli Mahallesi’nde halı atölyesinin açılışı gerçekleştirildi. Düzenlenen programa Manisa Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Fırat Özcan, Başkan Danışmanı Nursel Ustamehmetoğlu, Yunt-Der Başkan Yardımcısı Halil Selcen, Örselli Mahalle Muhtarı Halil Mezik katıldı. Hayırlı olsun dilekleriyle yapılan kurdele kesiminin ardından, katılımcılar atölyede üretim yapan kadınları ziyaret etti.

Proje hakkında bilgi verdi

Proje hakkında bilgi veren Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Fırat Özcan, ”Manisa Büyükşehir Belediyesi olarak hazırladığımız projemizle Zafer Kalkınma Ajansından 1 milyon 70 bin TL destek kazandık. Kazanılan bu destekle Yuntdağı bölgesinde kurduğumuz halı dokuma atölyesinde 3 kurumun işbirliğiyle de el halısı dokuma kursu açtık. Atölyemizde, yaklaşık 18 kadınımız hizmet alıp, kök boyalarla yapılan iplerle halı dokuyorlar. Bu projemizin bir ayağı. Bunun bir diğer ayağı da Manisa Merkez, Soma, Akhisar, Alaşehir gibi ilçelerimizde 6 üretici kooperatifimize destek veriyoruz. İnşallah ileriki zamanda buradaki arkadaşlarımıza istihdam sağlayarak sürdürülebilirliği sağlamak istiyoruz” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ