Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Vatandaşa Hizmet

Selendi’ye dev hizmetler için yer teslimi yapıldı

MASKİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜNÜN SELENDİ İLÇESİNE 56 MİLYON TL YATIRIM BEDELİ İLE KAZANDIRACAK OLDUĞU ATIKSU ARITMA TESİSİ, 38 KİLOMETRE İÇME SUYU, 39 KİLOMETRE KANALİZASYON VE 7 KİLOMETRE YAĞMURSUYU HATTI İLE BİN METREKÜPLÜK İÇME SUYU DEPOSUNUN YER TESLİMİ YÜKLENİCİ FİRMAYA YAPILDI. İLÇENİN DEV YATIRIMI İÇİN İLK KAZMA ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE VURULACAK.

Selendi’ye dev hizmetler için yer teslimi yapıldı

MASKİ Genel Müdürlüğünün Selendi ilçesine 56 milyon TL yatırım bedeli ile kazandıracak olduğu atıksu arıtma tesisi, 38 kilometre içme suyu, 39 kilometre kanalizasyon ve 7 kilometre yağmursuyu hattı ile bin metreküplük içme suyu deposunun yer teslimi yüklenici firmaya yapıldı. İlçenin dev yatırımı için ilk kazma önümüzdeki günlerde vurulacak.

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün talimatları ile Selendi ilçesinde 56 milyon TL’lik dev bir yatırım hayata geçirecek. Atıksu arıtma tesisi olmayan ilçe merkezi kalmaması için çalışmalarını sürdüren MASKİ Genel Müdürlüğü, ilçede 10 bin kişiye hitap eden, günde 840 metreküp atıksu arıtma kapasitesine sahip bir tesis inşa edecek. Aynı zamanda MASKİ, 38 kilometre içme suyu, 39 kilometre kanalizasyon ve 7 kilometre yağmursuyu hattı ile ilçenin altyapısını tamamen yenileyecek. Bin metreküplük içme suyu deposu inşaatı ile ilçenin içme suyu depolama kapasitesi artırılacak. Yapılacak olan yatırımlar için yer teslimi yüklenici firmaya yapıldı. Yer tesliminde Manisa Büyükşehir Belediyesi Muhtarlık İşleri Şube Müdürü Önder Baştürk, MASKİ İlçe Şefi Uğur Akıncı, Projeler Dairesi Başkanlığı ile Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanlığı personelleri, İller Bankası yetkilileri ve yüklenici firma temsilcileri yer aldı. Heyet, ilçede yaptığı incelemelerin ardından Selendi Belediye Başkanı Nurullah Savaş’ı da makamında ziyaret ederek yapılacak yatırımlar hakkında bilgiler verdi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ