Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Vatandaşa Hizmet

Vali Su, Kargıcık Turizm Bölgesi bilgilendirme toplantısında iş insanlarıyla buluştu

MERSİN VALİLİĞİ KOORDİNASYONUNDA YEREL YÖNETİMLER, ODALAR VE STK’LAR İLE MERSİN’DEKİ YATIRIMCILARIN BİRLEŞEREK KARGICIK KÜLTÜR VE TURİZM KORUMA VE GELİŞİM BÖLGESİNDE YATIRIM YAPILMASINI AMAÇLAYAN BİR ŞİRKET KURULMASINA YÖNELİK DÜZENLENEN BİLGİLENDİRME TOPLANTISI, VALİ ALİ İHSAN SU BAŞKANLIĞINDA GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

MERSİN (İHA) – Mersin Valiliği koordinasyonunda yerel yönetimler, odalar ve STK’lar ile Mersin’deki yatırımcıların birleşerek Kargıcık Kültür ve Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesinde yatırım yapılmasını amaçlayan bir şirket kurulmasına yönelik düzenlenen bilgilendirme toplantısı, Vali Ali İhsan Su başkanlığında gerçekleştirildi.

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) ev sahipliğinde düzenlenen toplantıya, Mersin Büyükşehir Belediyesi Başkanı Vahap Seçer ile ilçe belediye başkanları, İl Kültür ve Turizm Müdürü Emre Duru, MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan, MTSO Meclis Başkanı Hamit İzol ile oda başkanları ve iş insanları katıldı.

Toplantıda yaptığı konuşmasında turizmin Mersin’in gelecek vadeden sektörlerinden biri olduğunu kaydeden Vali Su, turizm alanında kentte Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan’ın da destekleriyle çok ciddi yatırımların gerçekleştirilmeye devam ettiğini söyledi. Su, Kargıcık Turizm Bölgesine Valilik himayesinde Mersinli yatırımcılar tarafından kurulacak şirket eliyle yapılması planlanan yatırımın, Mersin’in turizm potansiyelinin değerlendirilmesine çok önemli bir katkı sağlayacağını ifade etti. Vali Su, toplantıya katılan ve yatırıma destek veren iş insanlarına teşekkür etti.

Toplantıda, bölgede yapılması planlanan projeler hakkında yapılan sunumların ardından karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ