Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Vatandaşa Hizmet

Adm ve Gdz Elektrik, kadına yönelik şiddete dikkat çekmek için sokakları turuncu aydınlattı

EŞİT HAYAT YAKLAŞIMIYLA, TOPLUMSAL CİNSİYET EŞİTLİĞİ SAĞLAMAK ÜZERE ÇALIŞMALARA ODAKLANAN ADM VE GDZ ELEKTRİK, ELEKTRİK DİREKLERİNİ DE TURUNCU RENKLENDİREREK, SOKAKLARIN DA TURUNCU AYDINLATILMASINI SAĞLADI VE KAMPANYA SÜRESİNCE KADINLARA YÖNELİK UYGULANAN ŞİDDETE DİKKAT ÇEKTİ.

Adm ve Gdz Elektrik, kadına yönelik şiddete dikkat çekmek için sokakları turuncu aydınlattı

Adm ve Gdz Elektrik, Birleşmiş Milletler Kadın Birimi’nin (UN Women) 25 Kasım’dan başlayarak 10 Aralık İnsan Hakları Günü’ne kadar devam edecek Kadınlara Yönelik Şiddete Son kampanyasında farkındalık oluşturmak için sokakları turuncu aydınlattı.

Aydın, Denizli ve Muğla illerinin elektrik dağıtımını yapan Adm Elektrik ile İzmir ve Manisa illerinin elektrik dağıtımını yapan Gdz Elektrik, kadına yönelik şiddetin son bulması için küresel ölçekte düzenlenen ve her yıl 25 Kasım Kadınlara Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nde başlayıp 10 Aralık İnsan Hakları Gününe kadar devam edecek 16 günlük aktivizm kampanyasına katıldı. Adm ve Gdz Elektrik, hizmet noktalarında belirlenen caddeleri turuncu ile aydınlatarak kadına yönelik şiddete kayıtsız kalmadı. Eşit hayat yaklaşımıyla, toplumsal cinsiyet eşitliği sağlamak üzere çalışmalara odaklanan Adm ve Gdz Elektrik, elektrik direklerini de turuncu renklendirerek, sokakların turuncu aydınlatılmasını sağladı ve kampanya süresince kadınlara yönelik uygulanan şiddete dikkat çekti.

Neden turuncu renk?

Birleşmiş Milletler Kadın Birimi, Kadına Yönelik Şiddete Karşı 16 günlük aktivizm kampanyası başlattı. Kampanya süresince şiddete karşı kayıtsız kalmamaya ve ses çıkarmaya dikkat çekmek amacıyla, her sene “Dünyayı Turuncuya Boya” sloganı altında, kadına yönelik şiddetten arınmış bir dünyayı temsil eden turuncu temalı aktiviteler düzenleniyor. Kampanya sürecinde ışığı ve umudu simgeleyen turuncu rengi kullanan kişi ve kurumlar, kadına yönelik şiddete karşı farkındalık çalışmalarına desteklemiş oluyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ