Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Vatandaşa Hizmet

Aliağa Ticaret Odası’ndan dijital ehliyet hizmeti

ALTO BAŞKANI ÖMER ERTÜRK, “LOJİSTİK VE SERVİS İŞİYLE İŞTİGAL EDEN ÜYELERİMİZE HİZMET VERMEK İÇİN BİR SÜREDİR TALEP EDİP YAKIN TAKİBİNİ GERÇEKLEŞTİRDİĞİMİZ, SAYISAL TAKOGRAF YANİ DİJİTAL EHLİYET İLE İLGİLİ TALEBİMİZ TOBB VE ULAŞTIRMA VE ALTYAPI BAKANLIĞIMIZ NEZDİNDE KABUL GÖREREK İZİNLERİNİ ALMIŞ BULUNMAKTAYIZ” DEDİ.

Aliağa Ticaret Odası’ndan dijital ehliyet hizmeti

Aliağa Ticaret Odası (ALTO), odalar bünyesinde gerçekleştirilen sayısal takograf (Dijital Ehliyet) hizmetinin yetkisini aldı. Artık bu işlemlerin Aliağa Ticaret Odası’nda gerçekleştirilebileceği ifade edildi.

Yük veya yolcu taşımacılığı sektöründe, dijital ehliyet olarak anılan Sayısal Takograf Kartı hizmeti yalnızca il merkezlerinde karşılanıyordu. Talep doğrultusunda Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı arasında imzalanan protokolle, artık Aliağa Ticaret Odası (ALTO)’nda da bu hizmet verilmeye başlandı. ALTO bünyesinde gerçekleştirilecek olan hizmet kapsamında işletmelerin, sayısal takograf için il merkezlerine gitmelerine gerek kalmayacağı belirtildi.

ALTO Başkanı Ömer Ertürk, “Lojistik ve servis işiyle iştigal eden üyelerimize hizmet vermek için bir süredir talep edip yakın takibini gerçekleştirdiğimiz, sayısal takograf yani dijital ehliyet ile ilgili talebimiz TOBB ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımız nezdinde kabul görerek izinlerini almış bulunmaktayız. Sayısal Takograf Kartı’nın yenilenmesi ve alınması bundan önce yalnızca il odaları tarafından gerçekleştirilmekteydi ve üyelerimiz bu hizmeti alabilmek için zaman ve emek kaybına uğruyorlardı. Zamanın en önemli sermaye haline geldiği günümüz ekonomisinde hayata geçirdiğimiz bu hizmet ile üyelerimize büyük kolaylık sağlamış olduk. Oda olarak girişimlerimiz sayesinde artık bölgemizde bu konuda faaliyette bulunan tüm üyelerimiz veya üyemiz olmayan işletmeler sayısal takograf işlemlerini; yani dijital ehliyet yenilemelerini odamızda yapabilecekler” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ