Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Vatandaşa Hizmet

ASDEP kapsamında Aydın’da 16 bin 157 kişi ziyaret edilerek ihtiyaçları karşılandı

AİLE VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI’NIN HİZMET MODELLERİNDEN BİRİ OLAN AİLE SOSYAL DESTEK PROGRAMI (ASDEP) KAPSAMINDA AYDIN’DA 16 BİN 157 KİŞİ ZİYARET EDİLEREK ÇEŞİTLİ İHTİYAÇLARI KARŞILANDI.

ASDEP kapsamında Aydın’da 16 bin 157 kişi ziyaret edilerek ihtiyaçları karşılandı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın hizmet modellerinden biri olan Aile Sosyal Destek Programı (ASDEP) kapsamında Aydın’da 16 bin 157 kişi ziyaret edilerek çeşitli ihtiyaçları karşılandı.

ASDEP kapsamında tüm Türkiye’de olduğu gibi Aydın’da da ziyaretler sürüyor. Aydın Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından ASDEP ekipleri, vatandaşları evlerinde ziyaret ederek ihtiyaçlarını karşılıyor. Ekipler belirlenen program dahilinde ziyaret ettikleri ailelerin sosyal yapısını, maddi durumunu ve ihtiyaçlarını belirliyor, sorun ve taleplerini dinliyor. Ekipler, aktarılan konular ile ilgili ilgili kurum ve kuruluşlarla iletişime geçerek ailelerin talep ve sorunlarının giderilmesini sağlanırken ayrıca ailelere psikososyal destek de veriliyor. Bu çalışmalar kapsamında Aydın Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ASDEP ekipleri tarafından 16 bin 157 kişi ziyaret edilerek çeşitli ihtiyaçları karşılandı. Aydın Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Bakanlığımızın Hizmet modellerinden biri olan ASDEP, aile ve bireylerin sosyal yardım ve sosyal hizmetlere olan ihtiyaçlarının tespiti, ihtiyaca göre sosyal yardım ve sosyal hizmet modellerin planlanması ve uygulanması, yaşam koşullarının iyileştirilmesi amacı ile Aydın il genelinde 13 bin 576 haneye 16 bin 157 kişiye misafir olduk” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ