Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Vatandaşa Hizmet

Başakşehir Belediyesi bir ilke daha imza attı

BAŞAKŞEHİR MİLLET KIRAATHANESİ, TÜRK KÜTÜPHANECİLER DERNEĞİ TARAFINDAN YAPILAN DEĞERLENDİRMELER SONUCUNDA, “YETKİN” İLE “GÜVENLİ KÜTÜPHANE HİZMETİ” SERTİFİKALARINI ALMAYA HAK KAZANDI.

Başakşehir Belediyesi bir ilke daha imza attı

Başakşehir Millet Kıraathanesi, Türk Kütüphaneciler Derneği tarafından yapılan değerlendirmeler sonucunda, “Yetkin” ile “Güvenli Kütüphane Hizmeti” sertifikalarını almaya hak kazandı. Başakşehir Belediyesi, kütüphanecilik alanında Türkiye’de bu sertifikaları alan ilk belediye oldu.

Hayata geçirdiği birçok projeyle adından söz ettiren ve yerel yönetimlere örnek olan Başakşehir Belediyesi, bir ilki daha başardı. Türkiye’nin en büyüğü unvanına sahip Başakşehir Millet Kıraathanesi, Türk Kütüphaneciler Derneği tarafından içerdiği koleksiyon, üye sayısı, Covid-19 önlemleri ve fiziki yapı alanları göz önünde bulundurularak yapılan değerlerdimeler sonucunda, “Yetkin” ve “Güvenli Kütüphane Hizmeti” sertifikalarını aldı. Başakşehir Belediyesi, kütüphanecilik alanında Türkiye’de bu sertifikaları alan belediye olarak yine bir ilke imza attı.

Bir ilke daha imza atmanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getiren Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, “Bu sertifikaları alan ilk belediye kütüphanesi olmamız bizi bir hayli mutlu etti. İlçemizin bilgi hazinesi Başakşehir Millet Kıraathanemizdeki koleksiyon sayımız, yönetimsel yeterliliğimiz, veri politikaları güvenliğimiz, engelsiz kütüphane hizmetimiz ve Sağlık Bakanlığımızın Covid-19 salgın yönetimi kapsamında almış olduğumuz önlemlerimiz, bize bu başarının kapılarını açtı. Bu hazineyi hala keşfetmemiş komşularımız varsa, mutlaka Başakşehir Millet Kıraathanemizi ziyaret etmelisiniz” diye konuştu.

Başakşehirlilerin yanı sıra çevre ilçelerden de binlerce kitapseverin misafir olduğu Başakşehir Millet Kıraathanesi’nin 35 bini aşkın üyesi bulunuyor. 115 bin kitabın bulunduğu kütüphanede, bugüne kadar 101 bin ödünç kitabın verildiği ödünç kitap hizmeti de veriliyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ