Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Vatandaşa Hizmet

Başkan Bıyık, metro inşaatını inceledi

DARICA BELEDİYE BAŞKANI MUZAFFER BIYIK, ÇALIŞMALARIN DEVAM ETTİĞİ DARICA-GEBZE METRO İNŞAATINI İNCELEDİ. TÜNEL AÇMA İŞLEMİNİN DEVAM ETTİĞİ PROJEDE 400 METRE İLERLEYEN MUZAFFER BIYIK, METRO İNŞAATININ PLANLANDIĞI GİBİ 2023 YILINDA BİTECEĞİNİ SÖYLEDİ.

Başkan Bıyık, metro inşaatını inceledi

Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, çalışmaların devam ettiği Darıca-Gebze metro inşaatını inceledi. Tünel açma işleminin devam ettiği projede 400 metre ilerleyen Muzaffer Bıyık, metro inşaatının planlandığı gibi 2023 yılında biteceğini söyledi.

Metro inşaatında çalışan mühendisler ve teknik ekiple birlikte devam eden çalışmaları inceleyen Başkan Muzaffer Bıyık, gelinen son nokta hakkında da bilgiler aldı. Başkan Bıyık’a ziyarette başkan yardımcılarıyla birlikte fen işleri, imar ve yapı kontrol müdürleri de eşlik etti.

Metro inşaatı hakkında detaylı bilgiler alan Bıyık, yaptığı açıklamada projenin planlandığı gibi hızlı devam ettiğini belirterek, “Darıca’mız için asrın projesi olarak gördüğümüz metro projesinde mühendis arkadaşlarımızla teknik bir gezi yaptık. Çalışmaları yerinde inceleme fırsatı bulduk. Metro çalışması planlandığı gibi hızlı bir şekilde devam ediyor. En son Ulaştırma Bakanımız Adil Karaismailoğlu ile birlikte TBM ile tünel açma törenine katılmıştık. Şu anda iki TBM ile çalışma yapılıyor. TBM’in biri Cumhuriyet Meydan’ını geçmiş durumda. Diğer TBM de 400 metre ileride. Biz de tünelin içerisinde 400 metre ilerledik bugün. Ekiplerden aldığımız bilgiye göre günlük 12 metre ilerleniyor. Cumhuriyetimizin 100. yılı olan 2023 yılında Darıca sahilden GOSB’a giden muhteşem hizmet olan metro projemiz bitmiş olacak. Vatandaşımıza bazı sıkıntılar yaşatıyoruz. Çalışmalar esnasında rahatsızlık veriyoruz. Vatandaşlarımızdan biraz daha sabır ve hoşgörü istiyoruz. İnşallah proje bittiğinde muhteşem bir eseri ilçemize ve bölgemize kazandırmış olacağız” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ