Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Vatandaşa Hizmet

Büyükşehir çalışanlarına işaret dili eğitimi

ADANA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, KURUM İÇİ EĞİTİM SEMİNERLERİ KAPSAMINDA SEYHAN İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ İLE BİRLİKTE HALKLA DİREKT İLETİŞİM HALİNDE OLAN PERSONELİNE ‘İŞARET DİLİ EĞİTİMİ VERİYOR.

Büyükşehir çalışanlarına işaret dili eğitimi

Adana Büyükşehir Belediyesi, kurum içi eğitim seminerleri kapsamında Seyhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte halkla direkt iletişim halinde olan personeline ‘işaret dili eğitimi veriyor.

İşitme veya konuşma engeli olan vatandaşların belediye hizmetlerinden sorunsuz yararlanması, personelle iletişim kurarak başvurularını eksiksiz yapabilmeleri ve iletişimden kaynaklı zorlukların aşılması için Büyükşehir personeline işaret dili eğitimi veriliyor.

Özellikle vatandaşlarla birebir iletişim halinde bulunan birimlerde çalışan personele verilen eğitim ile işitme veya konuşma engelli vatandaşlarla daha sağlıklı iletişim kurularak, vatandaşların belediye hizmetlerine daha rahat ulaşımı sağlanacak.

Adana Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Engelli Hizmetler Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen ve Seyhan Halk Eğitim Merkezi’nin deneyimli eğitmenlerince verilen 120 saatlik işaret dili eğitimi sonrası katılımcılara sertifika verilecek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ