Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Vatandaşa Hizmet

Marmaris’te 29 Ekim hediyesi kütüphane oldu

MUĞLA’NIN MARMARİS İLÇESİNDE YANGINDAN ETKİLENEN YERLERİNDEN BİRİ OLAN TURGUT MAHALLESİ’NDE YAPTIRILAN HALK KÜTÜPHANESİ 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI’NDA HİZMETE AÇILDI. BELEDİYE BAŞKANI MEHMET OKTAY AÇILIŞI ÇOCUKLARLA BİRLİKTE GERÇEKLEŞTİRDİ.

Marmaris’te 29 Ekim hediyesi kütüphane oldu

Muğla’nın Marmaris ilçesinde yangından etkilenen yerlerinden biri olan Turgut Mahallesi’nde yaptırılan halk kütüphanesi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda hizmete açıldı. Belediye Başkanı Mehmet Oktay açılışı çocuklarla birlikte gerçekleştirdi.

Marmaris Belediyesi halkçı ve sosyal belediyecilik anlayışı içerisinde hizmetlerini sürdürmeye devam ediyor. Marmaris Belediyesi ve Marmaris Kent Konseyi işbirliği ile oluşturulan ilk mahalle kütüphanesi Turgut Mahallesi’nde açıldı. Belediye Başkanı Mehmet Oktay açılış kurdelesini mahalleli çocuklarla birlikte kesti. Açılışa Turgut Mahalle Muhtarı Ümit Kaya, Kent Konseyi Başkanı Ufuk Beytekin, Kent Konseyi Turgut Mahalle Meclisi Üyeleri ve çok sayıda vatandaş da katıldı.

Açılışta çocuklarla yakından ilgilenen Oktay, “Biz orada hep ders çalışacağız” diyen çocuklara “Hep çalışın, başarılı olun. Çünkü büyüyünce Marmaris’i siz yöneteceksiniz” diye konuştu. Çocuklara hediyeler veren Oktay mahalle sakinleriyle de bol bol sohbet etti. Yangının ardından yaraları sarmak için hızlı biçimde hareket ettiklerini söyleyen Oktay, “Aynı zamanda bu tarz sosyal hizmetleri de yerine getiriyoruz. Turgut’ta başladığımız kütüphane hizmetimizi diğer mahallelerimizde de yaygınlaştıracağız” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ