Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Vatandaşa Hizmet

Özel hastanelerde HAP uygulayıcı eğitimi yapıldı

AFYONKARAHİSAR İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ SAĞLIK HİZMETLERİ BAŞKANLIĞI AFETLERDE SAĞLIK HİZMETLERİ BİRİMİ TARAFINDAN, YATAKLI TEDAVİ HİZMETLERİ VEREN KAMU VE ÖZEL HASTANELERDE GÖREVLİ PERSONELE VE YÖNETİCİLERE YÖNELİK HASTANE AFET PLANI (HAP) UYGULAYICI EĞİTİMİ YAPILDI.

Özel hastanelerde HAP uygulayıcı eğitimi yapıldı

Afyonkarahisar İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Başkanlığı Afetlerde Sağlık Hizmetleri Birimi tarafından, yataklı tedavi hizmetleri veren kamu ve özel hastanelerde görevli personele ve yöneticilere yönelik Hastane Afet Planı (HAP) uygulayıcı eğitimi yapıldı.

22-24 Kasım tarihlerinde yapılan eğitimin açılışına katılan İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Mehmet Pala, HAP eğitimlerinin hastane hizmetlerinin her durumda sürdürülebilir olmasını sağlayarak, hasta ve yaralılara en etkin hizmetin sunulması, personelin ihtiyaç ve güvenliğinin gözetilmesini temel aldığını vurgulayarak eğitimlerin öneminden söz etti. Ayrıca eğitime katılan personele ve eğitmen arkadaşlara özverilerinden dolayı teşekkürlerini ederek çalışmalarında kolaylık diledi. Üç gün süren HAP Uygulayıcı Eğitim, katılımcılara teorik eğitimin ardından masa başı tatbikatı uygulaması ile sona erdi.

Eğitim sonunda katılımcılara Hastane Afet Ve Acil Durum Planı Uygulayıcısı katılım belgesi verildi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ