Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Vatandaşa Hizmet

Prof. Dr. Ahmet Haluk Dursun Hoca vefatının ikinci yılında Beyoğlu’nda anıldı

2019 YILINDA VAN’DA GEÇİRDİĞİ TRAFİK KAZASINDA HAYATINI KAYBEDEN TÜRK TARİH PROFESÖRÜ, KÜLTÜR VE TURİZM BAKAN YARDIMCISI PROF. DR AHMET HALUK DURSUN HOCA, VEFATININ İKİNCİ YILINDA BEYOĞLU’NDA DÜZENLENEN ETKİNLİKLE ANILDI.

Prof. Dr. Ahmet Haluk Dursun Hoca vefatının ikinci yılında Beyoğlu’nda anıldı

2019 yılında Van’da geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden Türk Tarih profesörü, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Prof. Dr Ahmet Haluk Dursun hoca, vefatının ikinci yılında Beyoğlu’nda düzenlenen etkinlikle anıldı.

Beyoğlu Belediyesi tarafından Dilnihat Özyeğin Anadolu Lisesinin konferans salonunda gerçekleştirilen anma etkinliğine, meydana gelen trafik kazasında Prof. Dr Ahmet Haluk Dursun hoca ile birlikte olan asistanı Avukat Ferhat Küçük konuşmacı olarak katıldı.

Tarih ilmine adanmış bir ömrün hikayesi gençlerle paylaşıldı

Anma programına katılan Ahmet Hoca’nın dostları ve talebeleri, tarih ilmine adanmış bir ömrün birikimini ve milletine hizmette sınırı olmayan bir iradeyi asistanı Avukat Ferhat Küçük’ten dinledi. Avukat Ferhat Küçük’ün Prof. Dr. Ahmet Haluk Dursun hoca ile yaşadığı özel anılarını da gençlerle paylaştığı etkinlikte zaman zaman duygu dolu anlar yaşandı. Avukat Ferhat Küçük, Türkiye’ye Osmanlı kültürünü yeniden tanıtan önemli bir akademisyen olan Ahmet Haluk Dursun hocanın gençlere, tarih ilmine adanmış bir ömrün birikimini, öğrenmeye ve öğretmeye karşı dinmeyen bir tutkuyu, ülkesine ve milletine hizmette sınırı olmayan bir iradeyi miras bıraktığını söyledi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ