Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Vatandaşa Hizmet

Türkiye’nin en kapsamlı engelsiz yaşam merkezinde kayıt zaman

KAYSERİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ VE HAYIRSEVER ALİ RIZA ÖZDERİCİ İLE EŞİ BESİME ÖZDERİCİ İŞBİRLİĞİ İLE HAYATA GEÇİRİLEN TÜRKİYE’NİN EN KAPSAMLI ENGELSİZ YAŞAM MERKEZİ BESİME ÖZDERİCİ ÖZEL EĞİTİM VE REHABİLİTASYON MERKEZİ’NDE KAYITLAR SÜRÜYOR.

Türkiye’nin en kapsamlı engelsiz yaşam merkezinde kayıt zaman

Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve hayırsever Ali Rıza Özderici ile eşi Besime Özderici işbirliği ile hayata geçirilen Türkiye’nin en kapsamlı engelsiz yaşam merkezi Besime Özderici Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde kayıtlar sürüyor. Bu proje ile engelli bireylerin, bağımsız olmasını, kendi kendine yetebilmesini, üretmesini ve ayakları üzerinde durabilmesini sağlamak amaçlanıyor.

Geniş bir fayda yelpazesi ile Erciyes Üniversitesi karşısında hayata geçirilen Besime Özderici Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi bireysel ve grup eğitimi sınıfları, fizik-tedavi odası, atölyeler, yaşam evleri, aile ve bireysel görüşme odaları, çok amaçlı konferans salonu ile İç Anadolu’nun en iyi merkezi olma yolunda ilerleyecek. Merkez, kütüphane, spor salonu, yüzme ve hidroterapi havuzu, engelsiz spor salonundan, spor sahası, hobi bahçesi, kum havuzuna kadar öğrencilerin fiziksel ve zihinsel ihtiyaçlarını desteklerken, sosyal yaşam becerilerini güçlendirecek tüm yapılarla vatandaşa sunulacak. Zihinsel, bedensel, işitme ve görme engelli bireylerin yansıra, özel öğrenme güçlüğü, yaygın gelişimsel bozukluklar, dil ve konuşma güçlüğü destek programları ile engelli vatandaşlarımızın hizmetine hazır olan projede sınırlı kontenjandan faydalanmak için kayıt başvurusu devam ediyor.

Alanında uzman bir kadroyla hayata geçirilen projede, Kayseri Büyükşehir Belediyesi olarak verilecek hizmetlerin vatandaşın istifade edeceği en üst düzeyde olması hedefleniyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ