Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Vatandaşa Hizmet

Asırlık miraslar Mamak’ta hayat bulmaya devam ediyor

MAMAK AKŞEMSETTİN UYANIK KÜTÜPHANESİ HİZMETE GİRDİ. AÇILIŞ TÖRENİNE MAMAK KAYMAKAMI ALİ SIRMALI, MAMAK BELEDİYE BAŞKANI MURAT KÖSE, AK PARTİ MAMAK İLÇE BAŞKANI ERHAN SARIGÖL, MHP MAMAK İLÇE BAŞKANI MUSTAFA ESEN, MECLİS ÜYELERİ VE ÇOK SAYIDA VATANDAŞ KATILDI.

Asırlık miraslar Mamak’ta hayat bulmaya devam ediyor

Mamak Akşemsettin Uyanık Kütüphanesi hizmete girdi. Açılış törenine Mamak Kaymakamı Ali Sırmalı, Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, AK Parti Mamak İlçe Başkanı Erhan Sarıgöl, MHP Mamak İlçe Başkanı Mustafa Esen, meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Mamak Akşemsettin Uyanık Kütüphanesi hizmete girdi. Açılış törenine Mamak Kaymakamı Ali Sırmalı, Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, AK Parti Mamak İlçe Başkanı Erhan Sarıgöl, MHP Mamak İlçe Başkanı Mustafa Esen, meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Göreve geldikleri günden beri tüm mesai arkadaşlarıyla beraber gece gündüz demeden çalıştıklarını ifade eden Başkan Köse, “Verdiğimiz sözleri tutmanın gayretiyle çalışıyoruz. Aşk ile çalışan yorulmaz demiş ozanımız bizlerde yorulmuyoruz ve her zaman diyoruz ki, ‘Söz Verdik Yaptık’ güzel Mamak’ımızı daha da güzel hale getirmek için mücadele veriyoruz” dedi.

“Mamak’ı kütüphanelerle donattık”

İlçeye 16 tane uyanık kütüphane ve 3 tane bebek kütüphanesini kazandırdıklarını ifade eden Başkan Köse, “Kütüphanelerimiz dijital sistemlerle donatılmış durumda. Kütüphaneye gelmeden kütüphanenin doluluk oranına bakılabiliyor, rezervasyon yaptırabiliyorsunuz. Dolayısıyla akıllı şehirler çerçevesinde kütüphane uygulamalarımızı yapıyoruz. Gençlerimiz derslerine çalışırken çay, simit, poğaça da bizden diyoruz. Bu ikramlarla beraber kütüphanemizin konforunu artırıyoruz. Günümüzde modern şehir kavramına böyle mekanlar kazandırarak şehrin anlamını biraz daha özel hale getiriyoruz. Mamak’ın her tarafını uyanık kütüphanelerle, kitaplarla donatıyoruz” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ